maan korvessa

maan korvessa kulkevi pervokin tie. Kun mulla on tietääkseni vielä yksi viisaudenhammas jäljellä, oliskohan se järkevää poistattaa hammaskeijun avulla? Saiskohan sovittua hyvät rahat jos laittas vaikka toivelapun yöpöydälle? Kuinka usein ne käyvät? Harvemmin meikäläisen ikäisillä varmaan. Sais katsos vähäsen taas ranchirahaa että vois lähitulevaisuudessa todellakin kulkea maan korvessa. Tai maaseudun korvessa.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a-no

      "And did those teeth in ancient time,
      Walk upon Englands mountains green:
      And was the holy Lamb of God,
      On Englands pleasant pastures seen!"

      Keskustan keiju lupaa satasen kertamaksun viisaudenhampaasta, Demari kollega kaksi. Kokoomusikeiju lupaa huomattavan verohelpotuksen neljästä ekasta viisaudenhampaasta. Vasemmistoliiton keiju antaisi kaikille tonnin kuussa, riippumatta siitä, että onko hampaita. Persukeiju kohdistaisi viisaudenhammasrahat vain kantasuomalaisille.

      Jos aiot ylittää todella Rio Granden ja lähteä maalle, niin yksi varoituksen sana. Tiedän, että olet kekkosfani; valtakunnallinen kakkosfani, Juhani Suomen jälkeen. Kun käyt Urho Kekkosen Kansallispuistossa, niin varo, kun pari kilometriä ennen risteystä on sellainen pahvinen lappu, jossa lukee: "Urho Kepposen Kansallispuisto". Se tie johtaa valtavaan suonsilmäkkeeseen ja on niin kapea, että ei voi kääntyä takaisin. Pakko on lopulta ohjata se auto sinne silmäkkeeseen.

    • P_D

      Tiedä häntä kannattaako poistattaa. Minua kusetettiin oikein olan takaa (hammaslääkärin olan) kun piti leikkauttaa kokonaista kolme (3) viisaudenhammasta pois.
      Makso parisen tonnia, eikä hammaskeijusta vilaustakaan, ei ollu Keijo hammaslääkärin nimikään että olis menny edes sinnepäin.
      Tunsin kyllä hetimiten tyhmentyneeni huomattavasti kun laskun sain, yhtään viisautta ei ole enää edes hampaissa jäljellä. Mut näillä on mentävä.
      Ei sulla sattuis ylimäärästä saarta merellä olemaan? Voitais vaihtaa, saisit mun "ranchin", muutama tuhat hehtaaria (lue "neliötä"), melkeen omassa rauhassa. Korpeenkin vaan jokunen kilometri.
      Mie voisin sitte saareen muuttaa kissoineni osa-aikaerakoksi, pääsis eroon ihan kaikesta hälinästä ja turhuudesta kerralla.
      Vois myrskyjäkin ihailla sillon kun kohdalle osuu ja naattia olosta.

      https://www.youtube.com/watch?v=NvscymerdUw

      • Niin hammaskeijut tuovat rahaa eivät veloita. En oo kyllä koskaan nähny. Hammaslääkäri vei viisaudenhampaita ja vähän muitakin. Kerralla kolme.

        Ei ollu keiju mutta kerran oli niin kaunis nuori naishampilääkäri et ois tehny mieli pyytää kahville.

        Ei oo saarta. Ilmastonmuutoksen vuoksi en uskaltais hankkii. Arvo alenee saari pienenee. Ai niin..onhan järvilläkin saari.


    • Mielessä käynyt käydä kekkoskan kansallispuistossa ja myöskin lepikon torppassa. haluan järvi-suomesta ranchin kaukana melusta ja tuulivoimamyllyistä. Pitää olla varovainen sillä se SUO on upottava ja pelottava. ja uhkana sisä-suomessakin. Ekaksi pitää kuitenkin ylittää vantaan joki, käydä susirajoilla josta preeria alkaa..korso. Mutta vielä kauemmaksi vaikka niin kauas mistä löytyy musta aukko tai eukko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      178
      7132
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      79
      3700
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      122
      3619
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      76
      2898
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      46
      2459
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      75
      2340
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      132
      1942
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      54
      1338
    9. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      376
      1313
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      59
      1270
    Aihe