te hyvät äänestäjät jotka uskotte lasse hautalan vaali mainokseen niin katsokaa hänen akvisuuttaan eduskunnassa joka viime tietojen mukaan oli 8 siis tämä osoittaa kuinka hän hoitaa asioita itse olen työtön ja pientuloinen mutta asioista puhuminen on todella täyttä nollaa aivan sama oletteko työläisiä /juoppoja tai työn antajia? niin on teilläkin peiliin katsomisen aika
herraLASSE HAULALA
työläinen
2251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
tämä herra on täysi nolla pää koska hän istuu vain eleke rahojen toivossa eduskunnassa eikä minkään muun vuoksi en ymmärrä kauhajokisia miksi he häntä äänestävät
Ei kukaan täysijärkinen enää voi äänestää Massea, kaikkien näiden vuosien jälkeen kansanedustajana EI vieläkään mitään merkittävää tehtävää eikä pestiä puolueessa ja se kertoo jo paljon! Täysin puolueen ulkolaidalla seilaa hän monien muiden vastaavien kanssa, jotka aktivoituvat vain vaalien alla! Jos nyt joku vielä keskustaa äänestää, niin sitte se Lehtimäki Esko tais olla ainoa järkevä vaihtoehto... Itte äänestin eilen illalla ja ennen kaikkea JONOTIN yhden hemmetin äänen takia! Noh, se ääni meni toki PERUSSUOMALAISILLE, kjehkjeh!
Kauhajoen kaupungin tilinpäätöksestä näkyy Hautalan kyvyttömyys.Mitä jeesustelua "Kauhajoki tarvitsee edustajan" Ei voi typerämpää mainosta olla.Puolueen ulkolaidalta ei asioihin vaikuteta .
kyllä kauhajokiset on niin junttia porukkaa että äänestävät sitä lässykkää turhantoimittajaa,se ei oo mitää siä eruskunnas saanu aikahan,naama virnees vain istuu niinku joku kolloo,ei hyvää päivää!!
Kravattitehtaita pitää tukea
Mies vain ponkaasoo eduskuntahan, hyvä niin.
Kuka olikaan aloitteellinen Kauhajoki-Isojoki tien korjauksessa.Lue eduskunnan talousarvioon tehdyt raha-aloitteet.Vuosi 2012,aloite TAA 541/12 ja vuosi 2014 TAA 488/14.
Tarkista ei ole Lasse aloitteen tekekiä.
Äänestäkää seinäjoen mallihin persuja.Kova buumi persuihin ja sdp myös nousussa kun kaupungilla jutellut.Kepu romahtaa ja kok myös mutta vain vähän.Persut on varmuudella vaalien kaklonen.
Lasse on eläkkeensä ansainut ja Esko Lehtimäki on paras mahdollinen henkilö hoitamaan Suupohjan ja koko vanhan Vaasanläänin asioita.Osaava ja aktiivinen.
Lehtimäellä on tosi kovat näytöt ja aikaansaannokset politiikassa ja työelämässä. Toivottavasti pääsee eduskuntaan todelliseksi KANSANedustajaksi. On kaikkien kanssa hyvissä väleissä, ei ole tiettävästi riidellyt kenenkään kanssa. Mulliksellakin hyvä työilmapiiri, oppiasmäärä moninkertaistunut ja monenlaisia uudistuksia tehty.
On se sitten Hautala tai Lehtimäki, niin jomman kumman sinne on päästävä. Yksi ihminen ei voi siinä koneistossa kaikkea läpi saadakaan, mutta on tärkeää, että myös haja- asutusalueen tuntija on edes kertomassa, missä mennään. Kumpikin mulle käy. Käytännön ääni on ehkä Eskon puolella, vaikka minäkin harkitsin myös Persuja ilmasto ja maahanmuutto hysterian vastapainoksi, mutta tuulvoimavastaisuus ei vakuuta nyt, kun pitää tehdä käytännön toimenpiteitä. Peukutan tällä kertaa haja alueiden etuja ja kokemusta eri toimissa. Eskolla on paljon käytännön näyttöjä ja konkretisoitui, Lassella kokemusta eri lailla. En ota kantaa, mutta jompi kumpi!
Puoluissa suunnan määrää puoluejohto, eikä sieltä tule kuin almuja ulkopuolisille.
Äänestyksissä äänestetään niinkuin puoluejohto käskee ... puolueenjohto mahtuu yhteen tilataksiin kertoi Hjallis Harkimo.
Äänestäkää isänmaallisia - ei vässyköitä kepuleita vuodesta toiseen.
https://vk.com/video362877502_456239792
Kyllä mullikset aanestaa persuja sekä äsreepeetä.Kepun roistokoplaa eivät vaikka kuinka kahvipakettia tyrkytätte kylkiääsiksi
Lasse palvoo lusifeeriä käy linnakxila temppelissä tervaamas munia. Capella kyltin alta löytyy nären pirun palvojien temppeli.
Ihmettelen että kauhajoelta löytyy ilkeitä ja ennenkaikkea näin kateellisia ihmisiä.Täytyy olla vasureita ,sillä eihän täällä oikeat ihmiset ehdi päivystämään...Hyvä Lasse!Oot jatkokautesi ansainnut:)
Mitään hyvää Lasse ei ole saanut aikaan. Eniten poissaoloja, miten tyhmä pitää olla sellaisen äänestää uudestaan muka vaikuttamaan asioista. Lasse on ollut hyvin innokas pikkukouluja sulkemaan.
Kyllä meitä myllislääsiä nyt naurattaa kun kepu ja reissulasse tippuivat perunakuoppaan.
KUKA ON HAULALA? Tai MASSE? Täälä julkaisee ääliöt juttuja keltaisen joen tienoilta, mutta ei se mitään jos luulette et koskenkorvalla ajatellaan etusijalla k-joen pissankeltaisia unelmia...
Niin mitäs te nimimerkkien taakse piiloutujat ootte saanu aikaan? Ei kauheasti näyttöä ole jos ei uskalla tulla oman nimen tai naaman kautta julkisuuteen. Et TURPA KIINNI TURHAN HUUTELIAT!!!
Örgh nimi tai naama?
Seuraavaksi lähtee Linda Seinäjoelle.