Haittamaahanmuutto on seuraus ilmastonmuutoksesta
Kun poistetaan haittamaahanmuutto Suomesta, niin samalla tehdään ILMASTOTEKO!
Persut eivät kiistä ilmastonmuutosta koskevia tutkimustuloksia.
Persut ovat realisteja ja painottavat todellisia tekoja.
Ilmastonmuutos on GLOBAALIONGELMA.
Suurimpia saastuttajamaita maailmassa ovat Kiina, USA (joka jätti sopimuksen) ja Venäjä.
Viimeisimpien tutkimustulosten mukaan Suomen havumetsät eivät IME samalla lailla kuin
esim. Etelä-Amerikan ja Aasian sademestät.
Kun poistetaan haittamaahanmuutto Suomesta, niin samalla tehdään ILMASTOTEKO!
Persut eivät kiistä ilmastonmuutosta koskevia tutkimustuloksia.
Persut ovat realisteja ja painottavat todellisia tekoja.
Ilmastonmuutos on GLOBAALIONGELMA.
Suurimpia saastuttajamaita maailmassa ovat Kiina, USA (joka jätti sopimuksen) ja Venäjä.
Viimeisimpien tutkimustulosten mukaan Suomen havumetsät eivät IME samalla lailla kuin
esim. Etelä-Amerikan ja Aasian sademestät.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaikkien maailman suurten ongelmien perussyy on liikakansoitus! MYÖS ilmastonmuutoksen. Väestöräjähdys yhä jatkuu toisessa ja kolmannessa maailmassa, mutta sille ei muka voida eli haluta tehdä mitään?!
Miksi? Koska länsimaiden vasurieliittien mielipuuha eli valkoisten maiden suurmamuttaminen voisi loppua! Todella katalaa ja vastuutonta toimintaa länsimaiden mamuttajasuvakeilta...
Katolinen kirkko kieltää ehkäisyn ja se on saanut jalansijaa monissa köyhissä maissa.
Myös uskovaisilta paljon ääniä saanut Usan Trump lopetti vaalilupauksensa mukaisesti kaikki määrärahat ehkäisyneuvontaa kehitysmaissa tekeviltä järjestöiltä.
Voisikohan noita kehareita ehkäisyneuvoa edes täällä? Joka vuosi paksuna olevat somppuämmät rumentaa katukuvaa ,imee suomalaiset kuiviin ja ennenkaikkea oksettaa suomalaisia!
Entisen luonnonpuolustajan, nykyisen suvakin mukaan kesäiltojen mökki saunan päästöt sekä lehmien pierut tuhoaa, paitsi Suomen, myös koko maailman ilmakehän! Kaduilla möykätään suomalaisten syyllisyyttä, eikä itse osata edes laittaa roskia roskikseen , ostetaan halpis kuteita joka viikko, suihkussa lorvitaan puolituntia, tänne haalitaan puoli maapalloa loisimaan ym ym ym....... ja luullaan että nyt tässä ollaan niin asian ytimessä että......kyllä on typerää porukkaa!
Koko eteläinen Aasia ns. Lähi-idästä Kaakkois-Aasiaan, erityisesti Intia myös päästävät saasteita entistä kiihtyvämmällä vauhdilla! Päästöt ovat per capita vielä pienet, koska on lämmintä ja päitä riittää ja uusia tuntuu tulevan kiihtyvällä vauhdilla! Usein vallalla on ideologiat (uskonnot ym.), jotka suosivat tätä väestökehitystä.
Aloittaja on totuuden jäljillä: haittamaahanmuutto on tosiaankin aika paljon seurausta ilmastonmuutoksesta. Jatkologiikkaa en ymmärrä: miten ilmastonmuutos vähenee/ hidastuu/ pysähtyy jos haittamaahanmuutto "poistetaan"?
Selventäisikö joku.
Minun ymmärtääkseni logiikan pitäisi mennä toisinpäin: Jos haittamaahanmuutto on todella seurausta ilmastonmuutoksesta, niin silloinhan pitää pyrkiä pysäyttämään ilmastonmuutos jolloin myös haittamaahanmuutto vähenee -koska se on aloittajan mukaan seurausta ilmastonmuutoksesesta.
ilmastonmuutoksesesta
ilmastonmuutoksesesta.
ilmastonmuutoksesesta.
;))
Mistä nuo persutkin on tänne änkeneet. Vai ovatko vain vuosisataisen sukusiitoksen aiheuttamia tuotoksia.