Potut pottuina

Me ateistit maksamme potut pottuina. Menneiden vuosisatojen uskovaiset ovat kiusanneet ja vainonneet ateisteja, joten on aika panna heidän jälkeläisensä kärsimään. Myös me olemme näiden uskovien jälkeläisiä, mutta se ei haittaa: maksamme potut pottuina veljillemme ja sisarillemme, jotka ovat uskovaisia ja panemme heidät maksamaan esi-isiemme synneistä! Kärsiköön siat! Uskovaiset koirat! Apinat! Älykkyyden te jo tiedättekin, mutta nuo kehusanat kertovat uskovaisten sukupuolisesta suuntautumisesta ja käyttäytymisestä. Pois se, että ateisti olisi sellainen!

Niin paljon kuin uskovaiset ovat meitä ateisteja kiusanneet ja vainonneet, niin paljon me kiusaamme ja vainoamme heitä ja jopa lisäämme siihen mittaan, jolla meille on mitattu! Saavat uskovaiset maistaa omaa lääkettään: jumalattoman nyrkin moukarointia! Attelujaa!

Kukaan ei säästy vihaltamme.

8

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AteistiVaan

      Sinä olet ääriuskovainen trolli, etkä mikään ateisti.

      • Olen ateisti, joka ei usko.

        Sinä olet ateisti, joka uskoo, ettei Jumalaa tai jumalia ole olemassa.

        Minä en usko ja olen sen vuoksi tosi iloinen ja hyväntuulinen hilpeä ateisti!


    • nojuuei

      Aivan turhaan sinä kretupelle puhut menneistä vuosisadoista, kun me kaikki valitettavan hyvin tiedämme miten uskovat yhä edelleenkin kaikkialla kiusaavat niin ateisteja, homoja kuin (omasta mielestään) vääräuskoisiakin. Yrittävät pakottaa yhteiskunnan kaikki lait ja säädökset vastaamaan muinaisten paimentolaisheimojen tunkkaisen homeisia moraalinäkemyksiä - näkemyksiä jotka eivät tunne sellaisia käsitteitä kuin tasa-arvo, ihmisoikeudet, sananvapaus tai uskonnonvapaus. Tämä on jatkuvaa, erittäin näkyvää ja sitä tapahtuu koko ajan kaikkialla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/10021674/etuoikeus-syrjia-muita

      Täällä Suomi24:n sivustolla ei turhaan ole palstaa nimeltään Uskontojen uhrit. Sen sijaan täällä ei ole palstaa nimeltään Ateismin uhrit.

      • Ehkä olisi syytä avata palsta, jossa puhutaan ateistien tekemistä hirmuteoista ja ateismin uhreista?


      • No sitten apinoitaisiin noitapelko-krisittyjä
        pallinaamoja
        heillähän on sellainen jo

        esim . Saksalaiset Natsi-kristityt jotka toimi Jumala armossa ei estettynä


    • uskoonpakopaikka

      Kirkkoon kuuluminen oli Suomessakin pakollista vuoteen 1923 asti. Ihmiset pakotettiin kuulumaan kirkkoon. Ateisti ei voinut muuta kuin salassa, Eikö se ollut sortamista?

      • uskonpasko

        Eihän se ollut muuta kuin uskovien kristittyjen näkemys ihmisoikeuksista ja uskonnonvapaudesta. Kristinusko tuli tänne noin 1000 vuotta sitten jo 900 vuotta sen jälkeen ei enää ollut pakko kuulua kirkkoon ankaran, usein jopa kuolemanrangaistuksen uhalla. Ehkä jo vuonna 3000 uskovat kristytyt alkavat kannattamaan tasa-arvoisia ihmisoikeuksia esim. seksuaalivähemmistöille?


    • 12____13

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      267
      9626
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      306
      6802
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      74
      1695
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1411
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      94
      1287
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1161
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1069
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      862
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      756
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      313
      748
    Aihe