Taloussanomissa kriisiviestinnän asiantuntija ei säästele sanoja Rinteen esiintymisestä, Halla-Aho vetoaa äänestäjiin! Katleena Kortesuo sanoo PS:n nousevan suurimmaksi puolueeksi, uskokaa jo! "Väitän, että PS on uusi jytky ja se tulee olemaan isompi kuin mitä olemme ajatelleet".
Asiantuntija: PS nousee suurimmaksi puolueeksi!
Tospson
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Persut on vaalipäivänä liian pöhnässä äänestääkseen.
Olisikin hauska nähdä miten laiha luikku Halla-aho toimisi pääministerinä seuraavaan taantumaan valuvassa Suomessa. Ministeriksi "Perskänni" Hakkarainen, Mika "China Town" Niikko ja "Pro Gradu" Huhtasaari. Toisaalta mitä väliä tällä on kun markkinavoimat tätä maata johtaa kuitenkin. Ei siellä muutama persupelle ministerinä laivaa kaada.
Halla-Aho filtri, Rinne ei edes saanut päätökseen opintojaan!
Tuo oli muuten selvää jo PS puolueäänestyksen kohdalla. Pelästyivät muut niin paljon Halla-ahon järjellisiä ajatuksia, että hallitustahan oltiin jo hajoittamassa.
Sipilä oli jo viemässä eroanomusta pressalle.
Sitten ne tekivät hätäpuolueen " siniset" jolloin Sipilän teatteri esityksen osa vedettiin takasin.
Sieltä lähtien tiedettiin, että Halla-aho ja Huhtasaaren Laura ovat tulevaisuutta. Muut ovat menneistyyttä.
Media kieltäytyi jopa julkaisemasta PS asioita ja pitivät paitsiossa.
Ei auttanut. Nyt media ei muuta puhukaan kun PS asioita.
Minusta mediaa ja sen vihervassari linjaa ei tarvita nytkään.
Nouskoon muut mediat näiden ohitse, kuten PS politiikan ohitse.
PS on seuraava voittaja ja saattaa perustaa hallituksen ihan yksin.
Kannatus on niin suuri.