Rapsuttelullako selvitään?
Antti Rinne ja Heta-vaimo keksivät pienen eleen, jolla he tekevät toisensa tyytyväisiksi
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006068860.html
Sdp:n puheenjohtaja Antti Rinne ja vaimo Heta Ravolainen-Rinne hemmottelevat toisiaan rapsuttelulla.
Julkaistu: 13.4. 6:35
Sdp:n puheenjohtaja Antti Rinne kertoi taannoin ISTV:n vaaligrillissä olevansa onnellisimmillaan silloin, kun vaimo Heta Ravolainen-Rinne rapsuttaa hänen selkäänsä.
Kun Antti haluaa hemmotella vaimoaan, rapsuttaa hän tätä takaisin.
Rapsutin hänen selkäänsä puolisen tuntia, ja se oli mittauksen mukaan hänelle vuorokauden levollisinta aikaa.
– Silloin, jos hän on väsynyt, hän vetäytyy kirjan kanssa sohvalle ja nukahtaa nopeasti. On usein myös tyytyväinen, kun selkää pikkuisen rapsuttaa.
Hetalle ja Antille ei ole siunautunut lapsia yrityksistä huolimatta.
Onko vanhan kehäraakin puolisona tyydyttävä NÄIN vähään?
7
60
Vastaukset
- kauhistunut.kanahäkki
Voi hyvänen aika sentään näitä mauttomia juttuja. Vanha mies, hävytöntä.
- LyhyestiNäin
Motto: "Tarvitsemme miestä suoraa, emme politiikan hu..aa!"
- KaksiSamanlaista
Siellä taitaakin olla kaksi idioottia.
Eikös tämä ole jo kolmas vaimo Rinteen rapsutettavana , kauankohan tämä kestää. kaikki demarit on impodenttejä ja ylioppilaspohjaisia mahoja.
- EiTaidaEnääToimia
Vain Humu-Pekka Haavisto on ylioppilas.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Pekka_Haavisto
Antti on peräti kanditaatti.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Antti_Rinne
Aikansa poliittinen jokapaikanhöylä ja moniosaaja, Eva Bidee, oli vain ylioppilas. Niinpä kelpoisuusehtoja huoppuvirkoihin muutettiin, jotta hän pääsi ohituskaistalla tohtoreitten yli!
Biaudet siis oli käytännössä VAIN päässyt tiedekuntaan ja media käytti hänestä nimitystä oik.tied.yo. VAIKKA TAKANA EI OLISI OLLUT YHTÄKÄÄN OPINTOVIIKKOA TAI -PISTETTÄ.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Eva_Biaudet
"Biaudet opiskeli oikeustiedettä Helsingin yliopistossa, mutta keskeytti opinnot siirtyessään politiikkaan."
Suomen Ruotsalainen ohituskaistakäytöntö toi nimityksen keinoja kaihtamatta!
>>Vuonna 2010 Biaudet valittiin erivapaudella vähemmistövaltuutetuksi viiden vuoden määräajaksi. Häneltä puuttui virkaan vaadittava loppututkinto, mutta esittelijän, kansliapäällikkö Ritva Viljasen mukaan hänen kokemuksensa ja pätevyytensä ovat riittäviä. Valinta herätti loppututkinnon puutteen vuoksi runsaasti keskustelua.[2] Valinnasta kanteli oikeuskanslerille muiden muassa Pakolaisneuvonta ry:n lakimies Husein Muhammed, mutta kantelut hylättiin.[9] Biaudeta ei kuitenkaan voitu valita enää toiselle kaudelle poikkeusluvalla.<<
- AikaMoistaMenoa
Orpo vampattiin baarissa,
Rinne ostettiin ja lahjottiin suklaalla ja jatkossa ruokitaan kilo pastaa puoli kiloa voita ja pekonia.
LestaSipilät nai suvun käskystä ristiin - AntinKonstit
Rapsutellaanko muillakin ja saako silleen lapsia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997780- 1075587
- 2754861
- 494793
- 753564
- 502828
- 602531
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222448Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292392- 412274