ÄÄNESTÄ Suomen kansaa ja ÄÄNESTÄ

perussuomalaisia ,,, niin istut voittajien aitiossa !


Helppoa kuin hein'änteko !

Tartu tilaisuuteen ja ole voittaja.
23<50
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

OLen voittaja !

Oletko sinäkin ?

Äänestä

nukuttaa................................................................................. zz.z.z.zz.z.z.zzzzz.z.z.z.z.z

Äänestä
  • HERÄTYS! Nyt ei nukuta, kuulu voittajien joukkoon ja äänestä!

    1Äänestä

Näin teemme

1Äänestä

äänestin sinisiä..äänestin suomen puolesta..

Äänestä

No voittajien on kuulemma helppo hymyillä, siirrytään hymynaamoihin. Tervetuloa porukkaan.

1Äänestä

Mistä lähtien ääni on hyödyksi oppositioon varmuudella joutuvalle puolueelle. Kaikista muista mikä tahansa voi olla hallituksessa mutta persut on ainoa puolue joka on varmasti oppositiossa.

No, persuloiset kiittävät kun saavat 4 vuotta nostaa huippuliksaa tekemättä käytännössä mitään.

Äänestä
  • Elämmekö me demokraattisessa maassa, jos ja kun perussuomalaisista tulee huomenna maan suurin puolue eivätkä he pääsisi hallitukseen? Mistä olet saanut tuollaisen virheellisen käsityksen?

    1Äänestä

Olen antanut kertoa itselleni että PERSUT MENEE VAIKKA YKSIN HALLITUSVASTUUSEEN !

1Äänestä
  • Hallituksella pitää olla eduskunnan luottamus.
    Miten sellainen vähemmistö pystyisi olemaan yksin hallituksen muodostaja?

    Äänestä

Kyllä niitä kumppaneita alkaa löytyä kun ps tarjoaa ministerin paikkoja. Puheet on teatteria ennen vaaleja.

1Äänestä

Nyt on niin vakavista asioista kyse ettei niistä selviydy ilman Persuja.

1Äänestä

Saat istuakin yksinjätettynä aitiossasi ja
hoitajat syö sun pullat ja keitot.

Entäs jos haluat seistä selkä suorana, ja tehdä työtä?

Äänestä

Minä EN äänestä koska aitiossa toljotus istuen ei riitä !

Liikunta on juttuni !

Äänestä

PerSu hallituksessa=Suomen tuho!

Perussuomalaisilla ei ole mitään annettavaa Suomelle.

Äänestä

Kannattaa äänestää SDP:tä, jotta vältytään vuoden 1918 kaltaiselta väkivallalta. 1917 SDP hävisi vaalit ja teki päätöksen aseellisesta kapinasta. Joka tapauksessa, jos SDP häviää, ay-liike aloittaa jonkinlaisen poliitisen häiriköinnin työpaikoilla.

Äänestä

Nyt olisi todella mahdollisuus tehdä huomenna historiaa ja pistää vanhojen puolueiden johtajien naamat venymään, kun kuuntelevat kansan syvien rivien tahtoa.

Mutta tämä tapahtuu vain äänestämällä Perussuomalaisia!

1Äänestä

Koppa kaljaa valmiina jo! Sunnuntaina Juhlitaan!

1Äänestä

Useimmat äänestää Perus Suomalaisia, ne kun ajaa kansalaisten etuja! Ajavat sähköveroa alas, liikennekuluja alas, haluavat pitää työpaikat Suomessa vaikka muutama tehdas vähän savuttaakin, eivät populisoi ilmastolla vaan järki mukana!

2Äänestä

Ihana isänmaallinen tunne äänestyspaikalla

2Äänestä

Kävin tänään äänestyskopissa liittymässä voittajiin. Suosittelen muillekin samaa.

2Äänestä
  • No tänään äänestetään, se TURVALLINEN SUOMI TAKAISIN SUOMALAISILLE ! ! !
    Muistakaa ne Oulun tapahtumat ei tuollaista enää Suomeen. Että silleen.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


VERONMAKSAJAarabianranta kirjoitti:

perussuomalaisia ,,, niin istut voittajien aitiossa !


Helppoa kuin hein'änteko !

Tartu tilaisuuteen ja ole voittaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu