Persu-ehdokkaat: Suomi on erinomainen maa

Monet persu-ehdokkaat ilmoittavat mainoksissaan, että Suomi on erinomainen maa. Miksi he sitten marmattavat niin runsaasti.

Suomi on siis erinomainen maa. Miksi persut vastustavat myös sitä, että heidän puolueensa puheenjohtajasta tehtäisiin pääministeri?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jussi Halla-Aho vastustaa itsekin valintaansa pääministeriksi. On siinä puheenjohtaja. Puolue on sentään puheenjohtajansa kaltainen.

Onneksi hän sentään kertoo kantansa vaalien puolivälissä. Menestys alkoi pelottaa jo häntä itseäänkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KasperJesperJaJoonatan kirjoitti:

Monet persu-ehdokkaat ilmoittavat mainoksissaan, että Suomi on erinomainen maa. Miksi he sitten marmattavat niin runsaasti.

Suomi on siis erinomainen maa. Miksi persut vastustavat myös sitä, että heidän puolueensa puheenjohtajasta tehtäisiin pääministeri?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu