Onnea Onnea

Pasi Kivisaari! Teit sen minkä piti !!
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sait valtakirjan liittää Lapuan Seinäjokeen. Lapualaiset antoivat Seinäjoen ehdokkaille enemmän ääniä kuin omilleen, joten tie on auki kuntaliitokselle. ☞ ⚭

Äänestä
  • Pitääkös ilmajoen ottaa tuo riepu verettäväkseen jas noin aatelet -

    -Ruotsissa pommi-iskujen määrä on kasvussa. Viimeisten 3 kuukauden aikana maassa on räjähtänyt 48 pommia.

    -NYT Maailman fiksuin kansa on puhunut
    Kuten taannoin todettiin, Venäjän johtava talouslehti Kommersant havaitsi tutkimuksessaan, että suomalaiset ovat maailman fiksuin kansa.

    Fiksuus on sikäli suhteellista, etteivät suomalaiset tulleet ykköseksi millään niistä mittareista, joita tutkimuksessa käytettiin.

    Sen sijaan he nousivat tasaisen varmasti pistesijoille miltei kaikkialla ja yhteenlaskettu lopputulos oli sitten tosiaan se meikäläisten pistevoitto, niin sanoakseni, vaikka sitä ei saatu millään dramaattisella erityisen hyvällä suorituksella.

    Samaan tapaanhan aikoinaan selitettiin Pisa-menestystämme: ei meillä noita neropatteja mitenkään erityisesti ole, MUTTA MEILLÄ ON MAILMAN FIKSUIMMAT TYHMÄT. Tai silloin oli.

    Äänestä

Lapualaasten lohtu edustaja tua Kivisaari kun eivät omaa saaneet läpi Kauhavalta 2 Ilmajoelta 1 Näin maailman navassa

Äänestä
  • Hyvä Lapua, saatiin oma edustaja ja pian saadaan
    om Kekussairaala ja Lakeuden Risti.
    Liitoksen jälkeen ja liitosrahojen jälkeen.
    Keskustan edellinen aivo Jarmo Korhonen sanoi, että 100 kuntaa riittää.

    Äänestä

  • vaasasta meni 3.

    Äänestä

  • Yhteinen....Kasvualue kirjoitti:

    Hyvä Lapua, saatiin oma edustaja ja pian saadaan
    om Kekussairaala ja Lakeuden Risti.
    Liitoksen jälkeen ja liitosrahojen jälkeen.
    Keskustan edellinen aivo Jarmo Korhonen sanoi, että 100 kuntaa riittää.

    Lakeuden risti on pieni paska Tuomiokirkon rinnalla ! että se siitä liitoksesta ,kerralla pytystä alas vellin kera DDDDDD

    Äänestä

Mersut pitää suomen tasapuolisena ja kivana paikkana asua,

-törnäisillä on ruvettu uuta opinsuuntaa luomaan joo taivahalle vahtaaminen
-täähän onkin tuassatapauksessa aivan luonteenomaista ja hyvin pääteltävissäkin

Äänestä
  • Uuden tyylin toiveen luojat,
    - onkohan siellä arkarialla mäellä kumminki
    - edes jossain klasikattoa, jottei vallan taivasalla tarvii värijötellä.

    Äänestä

Tyypillinen yhden kauden kansanedustaja.

Äänestä
  • Natohon, Lummukkaan, Pirttiseen ja ÖsterbottenWasaan voidaan liityä,
    vaan ei millään kasvukeskukseen.
    DDR, Pohjois-Korea, Mexicon raja Lapuan raja ....kaikki pärseestä.

    Äänestä

Ensi vaaleihin ei muutakuin uusia mersuja kasvamaan, niin eikähän se sitten tärähdä lapualtakin ja het kaksi läpi ja yksi vielä varalle, johan on kumma jottei sitten onnistuta,

Kuulin radiosta vanhan vitsin, pakko kertoa. youtube <

Äänestä
  • Esitykset pitää olla jo ennakolta tutkittua ja dokumentoituna, turha on tuuleen huhuilla

    Halla-aho vastaan vasemmisto Helsingin kaupunginvaltuustossa 7.11.2018 <<<

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyväuutinen kirjoitti:

Pasi Kivisaari! Teit sen minkä piti !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu