Vaalituloksen voi julistaa kelvottomaksi

Teuvo Hakkarainen, miten mahdollista, valittu uudelleen?
Suomen kansa absoluuttisen sukurutsa hulluuden ja tyhmyytensä nyt todistanut.
Samoin ps jotkut tynkkynen ja immonen pistää silmään.

No kokonaisuutena toki eduskunnassa on edelleen riittävästi järkeviä, jos muutama
mätäpaise pitää väkisin sekaan laittaa noiden protestiäänestäjien.
12<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Teuvo nyt vaan on about ainut, joka tuolla edustaa Suomen kansaa.

1Äänestä
  • Teuvo saa ääniä nuorilta äänestäjiltä, jotka käyvät vain äänestämässä tätä Spedeä toilailuiden vuoksi ei minkään poliitisen asian vuoksi saa noita ääniä, ilmiö samankaltainen kuin Nykäsen fanittaminen toilailuineen, minkä vuoksi baarit vetivät yleisöä katsomaan henkilöä joka ei osannut edes laulaa. Poliittisesti tämä Hakkarainen on täysi nolla, eikä kelpaa huonon sivistyksen vuoksi ministeriksi suuresta äänimäärästä huolimatta, itse todennut ettei ole kasvatettu käyttäytymään eduskunnan puhemies Mauri Pekkariselle hänen nuhdellessa Hakkaraista

    1Äänestä

  • Tuollaisen kansan edustaja ei kuulu olla päättämässä asioista - ihan jo oman etunne vuoksi.

    Käsitys kansasta näköjään vaihtelee oman tason mukaan. Mutta kertoohan tuo paljon mistä kannon alta perussuomalaisten kannatus oikein tulee.

    1Äänestä

.... ja sai aika paljon ääniäkin, on se järkyttävää

Äänestä

heh,+kokoomus+yritti+visa+m.+johdolla+kepittäämutta+teuvo+kun+seiskassa+jo+ajat+sitten+julisti+alaikäsen+kanssa+touhuamista,+niinparempi+menestysnyt+ainakin+tiedetään+että+persut+tukee+kaikkea+rikollisuutta+100%+ja+ylikin

Äänestä
  • onko tämä teuvo sanonut missään, jos känniltään ehtii,
    minkä ikäisenä suhde alaikäiseen alkoi? jos paljon alle 16-17 v , sitähä raskauttavampi asia olisi

    Äänestä

Totta kai kunnon suora suomalainen valitaan jälleen

Äänestä

Aina yhtä riippumaton hyvävelimedia on vaiennut Teuvon eduskuntatyöstä. Skandaalia miehen ympärille on nostettu vähän väliä, vaikka hän on tehnyt rivikansanedustajana ja yrittäjänä muutakin.

Äänestä

Kumpi on tyhmä, kansa vai aloittaja? Äänestetään.

Äänestä

"Kausi 1. Jakso 5/10. Lööppinikkarille hommia. Ville Haapasalo tapaa Teuvo Hakkaraisen Pariisissa, jossa muistellaan Teuvon pariisilaista putkareissua. Yksityiskäynti Eiffel-tornissa tarjoaa upeat kaupunkinäkymät, ja kalastusreissu Seine-joen varrella on erityisesti Teuvon mieleen. Keskusteluissa pureudutaan syvemmin uskontoon, isänmaahan ja Teuvon ajamaan politiikkaan. Kotimainen matkailuohjelma. (39') ".

https://www.ruutu.fi/video/2894034

Äänestä

Yksi niistä harvoista kansanedustajista kuka ei puhu p...aa, pitääkin jatkaa .....

Äänestä

miksi lakia ei muuteta että rikoksiin syyllistyneet EI saa asettua uudelleen ehdolle?

nythän tämän ps puolueen mesatri johtajakin on rikoksista tuomittu korkeim oukeudessa asti? siellä jopa korottivat tuomiota kun häne yeritti suhteillaan tms. herrana saada tuomion alemmas??

no, toivottavasti tekevät nyt uus eduskunta uusia lakeja?? paljon on korjattavaa

esim. laki jota teuvokin kannattaisi tietääkseni, ainoa mistä samaa mietlä: kuolemantuomio )säästyy verovaroja kun brutaaleja hulluja ei elätetä hotellitasoisesti vankiloissa, ilmainen ruoka ym.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


juoppojasekopäitä kirjoitti:

Teuvo Hakkarainen, miten mahdollista, valittu uudelleen?
Suomen kansa absoluuttisen sukurutsa hulluuden ja tyhmyytensä nyt todistanut.
Samoin ps jotkut tynkkynen ja immonen pistää silmään.

No kokonaisuutena toki eduskunnassa on edelleen riittävästi järkeviä, jos muutama
mätäpaise pitää väkisin sekaan laittaa noiden protestiäänestäjien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu