parantamassa sairaita

maailmaan

nykyäänhän on niitä "parantumiskokouksia", miten sitten Jeesus !??

Jeesushan kulki KANSAN KESKELLÄ, parantamassa sairaita, köyhiä...
Nykyään: on "frakki- päällä "parantumistilaisuudet"...., noin siis maalaisjärjellä ajatellen: pitäisi olla !!, että terveet ihmiset menee sairaiden LUO, eikä niin, että sairaiden täytynee kivussa, jalat, tms. amputoituna MENNÄ parantajien luo, - miten se sairas voi fyysisesti edes kulkea, liikkua ???

Kun, jos parantamisen lahja on: miksi he kutsuvat tilaisuuteen ??? Eikö HEIDÄN pitäisi mennä sinne sairaiden luo ??

2

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • evankeliumia

      Veikko Hursti taisi olla ainoa, joka todella kulki köyhien, ja sairaiden ihmisten luona.

      Eikä Ylpistynyt uskossaan / uskoon tulemisen jälkeen. Vaan kirjaimellisesti VEI Evankeliumia,

    • Anonyymi

      Miten uskot niille käyneen, jotka "parannettiin"? "Ota vuoteesi ja käy". Lasarus vai kuka lienee kuoli kuitenkin. Jokainen ihminen on kuollut. En tunne yhtään henkiin jäänyttä.

      Tilanne on sama kuin eräs mies pelkäsi (mies oli kaksi metriä pitkä) lentokoneessa vieressäni, että lentokone putoaa. Ystäväni, joka istui toisella puolella sanoi siihen, että "älä hätäile, yksikään kone ei ole jäänyt ilmaan".

      Plasebo on ainoa parantaja. Sillä saa 30% tehon. Jopa vehnätabletit lisäsivät miesten painonnoston suorituksia 10%, kun heille kerrottiin, että he saavat hormoonia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      88
      1541
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      114
      1420
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      70
      1285
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1161
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      1000
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      981
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      928
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      892
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      808
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      743
    Aihe