Halla-ahon ja Rinteen mahdoton keskustella samalla tasolla.
Kuin humanoidi puhuisi alkuliman kanssa.
Rinne on pelkkä AY-dinosaurus ja SDP tunkkainen tuulahdus 70-luvulta.
Kuin humanoidi puhuisi alkuliman kanssa.
Rinne on pelkkä AY-dinosaurus ja SDP tunkkainen tuulahdus 70-luvulta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Rinne on poliitikkona vanhanaikainen AY-jyrä. AY-ihmiset ovat kuolettavan tylsiäkin.
SDP:n puoluevärit ovat samat kuin natsilipussa, ja sitähän Sossudemareiden liike onkin: modernisoitunutta natsismia.
Keskusta ei leikannut maanviljelijöiltä ja rikkailta!
Kaikilta muilta, erityisesti juuri köyhemmiltä kepiu leikkasi. Toiset saavat tänä keväänä jättiosingot, toiset eivät saa edes makaronilaatikkoa. Häpeä Sipilä!
Maanviljelijät saavat suuret tuet, mutta suomalaisilla ei ole varaa ostaa heidän viljelemäänsä ruokaa, jonka maajussit kasvattavat veronmaksajien tuella. Häpeä KesKUSTA! Ja pmpösilö
Katso mihin ne maataloustuet menee eli miten se jaetaan. samoin yritystuet.
Suomessa on liikaa joiden äo ei riitä kuin seuraamaan ja toistamaan muiden puheita. Varsinkin älykkyydeltään keskinkertaisten puheita ja toistavat niitä kuin lampaat. Kykenemättömiä itse ottamaan faktoista selvää. Hyödyllisiä idiootteja, jotka pysyvät sellaisina. Koska uskovat elämänsä parantuvan sillä, että uskovat aina 4v. välein saavansa ilmaisen "vappusatasen".
Ja vaalimakkaran kouraan :DDD
Poliittisenkeskustan ja valtion yksinpuhelu on tosiaan kuin humanoidin ääntä andromedaan.
antti pitäisi vaihtaa johonkin ajattelukykyiseen, jollaiset sitten eivät olisi AY-marionetteja
Paha pattitilanne
ja samoin kaikille muillekin,jotka soutaa ja huopaa tajuamatta minne menossa.
Nyt tuli kerrankin rohkea ja oiva tulkinta Rinteen ja Halla-ahon erilaisuudesta. Jos vähän ymmärtävämpi pääsee niskan päälle vaikka vain hiuskarvan verran, sen kivaammin hän vastustaa sitä voimakkaampaa persoonaa.
Onko tämä asetelma mikä nyt vallitsee koko kansan osamäärä.
Rinteen puheesta ei saa edes selvää.
SDP:N kannattajat tunnistaa tuhnuisuudestaan. Verkkarit, tuulipuku, City-marketin vaatetus ja Skoda.
Kuka oikein äänesti demareita?
Saattaa olla että Halla-aho näyttelee sopuisaa vaikka ei ole edes lähdössä hallitukseen älkää aliarvioiko?
Halla-aho ei edes näytä viisauttaan kaikille. Riidelköön Rinne Orpon kanssa talousasioista ja sopikoon muut maahanmuutto asiat Halla-ahon kanssa. Kolmen kopla, siitä se lähtee.