Persut haluaa eniten kokoomuksen kanssa hallitukseen

Kun katsoo PS-ehdokkaiden mielipiteitä vaalikoneissa, niin useimmat mainitsevat mieluisimmaksi hallituskumppaniksi persuille kokoomuksen.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Persut ovatkin Kokoomuksen apupuolue. Tai eräänlainen Kokoomuksen renttuosasto. Yleensä paikkakunnan ongelmallisimmat törkytyypit ovat persujen kannattajia vaikka puoluetta kannattaa myös vaikeasti työllistettävät merkonomit ja alemman tason maisterit, ylioppilaiden pohjasakka.

Äänestä

vaalien voittajat, kuten sdp, vihreät ,ja vasemmistoliitto saavat hallituksen parhaat ministeri salkut, eiks okkin kiva,. kun riistoporvarit saavat aktiivisesti veroja ym maksuja, joilla paikataan maan taloutta, ja maksetaan porvari hallituksen ottamaa velkaa pois. ; )

Äänestä

Nyt on Loiron suruaika ja jätetään nämä turhat hallitusspekulaatiot ensi keväälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


345345345354 kirjoitti:

Kun katsoo PS-ehdokkaiden mielipiteitä vaalikoneissa, niin useimmat mainitsevat mieluisimmaksi hallituskumppaniksi persuille kokoomuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu