Lastenraiskaukset vähentyneet?

"Viranomaisten tietoon tulleiden seksuaalirikosten määrät vaihtelevat vuosittain paljonkin. 2010-luvulla eniten ilmoituksia lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä tehtiin huhti-kesäkuussa 2013, jolloin poliisin tietoon tuli 612 epäiltyä tapausta."

Mikähän lääke tähän oikeasti auttaisi?
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Etkö tiedä että näitä rikoksia tilastoidaan niin monella eri termillä ja nimikkeellä että edellisvuosien luvut eivät ole vertailukelpoisia tämän hetken kanssa

Äänestä

itelleskö todistelet jotain?

Äänestä

Notti,sakia kun on,yrittää valkopestä Oulun ym.raiskaustapaukset.Motto on niin kovin tuttu:"kyllähän Suomalaisetkin".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

"Viranomaisten tietoon tulleiden seksuaalirikosten määrät vaihtelevat vuosittain paljonkin. 2010-luvulla eniten ilmoituksia lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä tehtiin huhti-kesäkuussa 2013, jolloin poliisin tietoon tuli 612 epäiltyä tapausta."

Mikähän lääke tähän oikeasti auttaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu