Totisella naamalla jauhaa halla-aholta oppimaansa propagandaa, persujen pitää ilmeisesti opetella näitä lauseita ulkoa ja toistaa niitä sanasta sanaan, oli kysymys mikä tahansa.
Perssujen Riikka Purkka TV:ssä
12
83
Vastaukset
Enemmän pistää korvaan Heinäluoman laahaava ja opittu demarijauhanta. Tyllerömyös kisaa naamanväännön SM-kullasta Emma Karin kanssa.
- Anonyymi
Katsotko väärää kanavaa?
- Anonyymi
Heinäluoman tytön puhe oli teennäistä ja äärimmäisen epäaitoa. Keskustan tuore kansanedustaja oli sujuvammin esiintyvä eikä Purkkakaan huono ollut vaikka hieman ivallisuus tahtoi paistaa läpi.
- Anonyymi
Persuilta puuttuu ministereiksi kelpaava aines, joukossa on ainoastaan tyhmiä hunajatolppatolloja.
Sinulla on oikeus väärään informaatioon perustuvaan mielipiteeseesi. Minulla taas on faktaan pohjaavaa tietoa, ja oikeus tuoda se julki: olet tolppatollo ilman hilloo.
- Anonyymi
SDP akka ylenkatsoo persuakkaa. Kertoo åpaljon arvopohjasta.
- Anonyymi
Riikka oli tosiasiassa fiksuin ja asian ytimessä. Muut oli niin opeteltuja poliittisia broilereita.
- Anonyymi
Miten osasitkaan keksiä noin omaperäisen nimen Riikalle, taidat kuulua älymystöön?
- Anonyymi
Nyt täytyy todeta, että H.luoman tytär luetteli itsestäänselvyyksiä tärkeällä äänen painotuksella. Katsoin ohjelman alkuosan.
Tuosta se ura urkenee isän jalanjäljissä ja myötävaikutuksella. - Anonyymi
Heinäluoman hevosnaamainen tytär. Ei muita saavutuksia kuin sukunimi, joka vetoaa tuulitakkidemareihin.
- Anonyymi
Persujen Puru oli aika itsetietoinen, vaikka on vielä keltanokka, mutta kehityskelpoinen puoluekaaderi, jota Putkonen ohjaa taustalla.
- Anonyymi
Turha tyyppi kuten persut yleensä, en huoli puolisoksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998