Liikennevakuutuksesta

Anonyymi

Tilanne se että ostin auton ja sunnuntaina tulee se 7 päivää täyteen kun saa ajaa edellisen omistajan vakuutuksella.

Mun piti soittaa torstaina ifin asiakaspalveluun saadakseni maksutiedot mutta ne oli hemmetti lähteny pääsiäisen viettoon vaikka oli normaali torstai ja olis pitäny olla auki 20.00 asti eli en saa maksetuksi ajoissa millään.

Verkosta en saa tehtyä koska yksi merkintä luottotiedoissa. Paljonko se valuuttamattonuusmaksu on keskimäärin per päivä mikä käsittääkseni alkaa kertymään maanantaista?

4

158

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai olenko käsittänyt väärin eli meneekö se vakuuttamattonuusmaksu vaikka autolla ei ajaisi sitä aikaa kun ei ole vakuutusta vai meneekö se vain silloin jos ajaa ja poliisi pysäyttää??

    • Anonyymi

      Vai piääkö mun poistaa se liikennekäytöstä kokonaan siksi aikaa kun saan sen vakuutuksen ostettua niin ei mene sitä vakuuttamattomuusmaksua?

    • Anonyymi

      Joo se siitä. En saa poistettua liikenteestä koska en pysty edes valitsemaan sitä kohtaa omien sivujen kautta. Olkoot :D Jaksa enään edes kiinnostaa.

    • Anonyymi

      Turhaa hermoilin. Kokeiltu on, kukaan ei pysäytä kun tälleen ajaa. Ja tulee halvemmaksi :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1491
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1097
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      861
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      468
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      451
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe