Tilanne se että ostin auton ja sunnuntaina tulee se 7 päivää täyteen kun saa ajaa edellisen omistajan vakuutuksella.
Mun piti soittaa torstaina ifin asiakaspalveluun saadakseni maksutiedot mutta ne oli hemmetti lähteny pääsiäisen viettoon vaikka oli normaali torstai ja olis pitäny olla auki 20.00 asti eli en saa maksetuksi ajoissa millään.
Verkosta en saa tehtyä koska yksi merkintä luottotiedoissa. Paljonko se valuuttamattonuusmaksu on keskimäärin per päivä mikä käsittääkseni alkaa kertymään maanantaista?
Liikennevakuutuksesta
4
157
Vastaukset 4
- Anonyymi
Vai olenko käsittänyt väärin eli meneekö se vakuuttamattonuusmaksu vaikka autolla ei ajaisi sitä aikaa kun ei ole vakuutusta vai meneekö se vain silloin jos ajaa ja poliisi pysäyttää??
- Anonyymi
Vai piääkö mun poistaa se liikennekäytöstä kokonaan siksi aikaa kun saan sen vakuutuksen ostettua niin ei mene sitä vakuuttamattomuusmaksua?
- Anonyymi
Joo se siitä. En saa poistettua liikenteestä koska en pysty edes valitsemaan sitä kohtaa omien sivujen kautta. Olkoot :D Jaksa enään edes kiinnostaa.
- Anonyymi
Turhaa hermoilin. Kokeiltu on, kukaan ei pysäytä kun tälleen ajaa. Ja tulee halvemmaksi :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052610Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss4811538- 831294
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö2831220- 58883
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65746- 35695
- 48684
- 46674
- 32633