Suomalainen matu otti pataan Amerikassa

Maassa pitäisi elää maan tavalla.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tässä tarkoitetaan sitä tanssivaa matua, niin hänelle saattaisi Kepun oma rosvo, Kanki, olla parempi ottelupari.

1Äänestä
  • Albaani mannekiini sai pattiin suures maailmaa, jalkapalloo omaan heimoon pelloomaan!

    Äänestä

  • Näkisin mielelläni lehdistön kuulustelevan Kankea hänen tekemistään rikoksista yhtä tarmokkaasti kuin Halla-ahoa vanhoista sanomisista, koska Kanki on kärkkymässä kepun puheenjohtajan paikkaa.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Maassa pitäisi elää maan tavalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu