Onko Suomen muslimijärjestöt ja vasemmistopuolueiden

edustajat tuominneet Sri Lankassa tapahtuneet terrori-iskut, jotka kohdistuivat kristittyihin?

Ovatko lähettäneet surunvalitteluja uhrien omaisille? Enpä ole huomannut.

Iskujen tekijäthän olivat äärimuslimeita.
4<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niinpä. Uuden Seelannin moskeija-iskujen uhrit saivat paljon enemmän myötätuntoa ja tekijät tumittiin paljon jyrkemmin.

Äänestä
  • Tietysti. Koska Uusi Seelanti on käytännössä länsimaa. Tekijöiden ja uhrien uskonnoilla ei mitään merkitystä.

    Äänestä

Ei ne mitään anteeksi pyytele.

Äänestä

Turha odottaa sääliä heiltä kristittyjä uhreja kohtaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

edustajat tuominneet Sri Lankassa tapahtuneet terrori-iskut, jotka kohdistuivat kristittyihin?

Ovatko lähettäneet surunvalitteluja uhrien omaisille? Enpä ole huomannut.

Iskujen tekijäthän olivat äärimuslimeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu