Viesti suomalaisille: älkää lähestykö baareissa

Viesti suomalaisille: älkää lähestykö tuntemattomia maahanmuuttajia baareissa (erityisesti karaokebaariessa). Tiedämme täysin miten meistä ajattelette. Ja se ei sovi meille, että kun se sopii teille ja kun olette humalassa, silloin haluatte puhua meidän kanssa. Aina mä tölväisen sellaisia ihmisiä valittamalla baarimestarille tai ovenvartijalle ja aina ne päättää että ihminen joka on aloittanut häiröä on väärässä.

Let's now see how many Finns get triggered and butt hurt lol.

21

413

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häiriötä*

      • Anonyymi

        No niitä sulla piisaa, hehhehhe


    • Anonyymi

      Joku trolli vai että kekistkö homman. Jos ei halua että ihmiset juttelee sinulle et silloin varmaankaan mene karaokebaariin esim.??. Et voi ulkona sanoa ettei ihminen voisi sinulle keskustella tai kysyä jotain..?. Länsimaiseen kulttuuriin nyt sattumalta kuuluu että joku juonut voi tulla länkyttämään jotain sulle. Luuletko ettei mulle ole miljoona kertaa joku baarissa länkyttänyt jotain paiskaa?? En mä ole voinut käydä sanomassa kellekkään ettei toi humalainen voi länkyttää jotain mulle. Jos ei kiinnosta länkyttämiset niin en vastaa ja katso sinnepäin niin homma kuivuu silloin siihen.. eikös se niin mene..! Ja jollei halua paikallisten länkyttävän sulle jotain niin eikös kannattaisi nopsasti mennä takas siihen maahan mistä lähditkin?? siellä ei tartte humalaisten länkytystä baarissa varmaan kuunnella. Eli goodbye vaan! Joku roti pitäis tapoja osaamattomillakin olla!

      • On ilmeistä, että olet liian tyhmä ymmärtää tekstin pointti. Lue teksti taas ja jos se vielä provosoi sua, mä en pysty vaan nauraa sulle lol.


    • Anonyymi

      Pysykää erossa viinasta. Sekä suomalaiset että maahanmuuttajat. Älkää sitten valittako jos länkyttäjiä tulee söpöttämään jotain baareissa.
      Miksi muuten maahanmuuttajat käy suomalaisissa baareissa???

      • Kaikki baarit ovat suomalaiset kun olemme SUOMESSA, hölmö


      • Anonyymi

        Jos haluaa oppia suomen kielen nopeasti, kannattaa pyrkiä puhumaan suomalaisten kanssa aina kun mahdollisuus tarjoutuu. Puheen voi aloittaa vaikka näin helpolla fraasilla "Hei, nahkatukka, tulen ulkomaasta, älä lyö minua pesäpallomailalla".


      • Anonyymi
        maahanmuuttaja kirjoitti:

        Kaikki baarit ovat suomalaiset kun olemme SUOMESSA, hölmö

        No miksi sitten maahanmuuttajat käyvät baareissa?


      • Anonyymi
        maahanmuuttaja kirjoitti:

        Kaikki baarit ovat suomalaiset kun olemme SUOMESSA, hölmö

        kela saisi lopettaa diskorahan maksun, ja kaiken muunkin maksamisen teille.


    • Lähestyn täsmälleen samoilla kriteereillä kuin muitakin ihmisiä. Ei ole aikuisiällä vielä baarista poistettu. Ainakaan ennen sulkemisaikaa.

    • Anonyymi

      MIKSI suomalainen lähestyisi maahantunkeutujaa???

      Kyllä me "lähestymme" teitä, kun on aika palauttaa Suomi takaisin suomalaisille!

      • Anonyymi

        Juurikin noin.


    • Anonyymi

      Muuttaisit vain takaisin sinne kehitysmaahan, josta olet tullutkin. Kiukutteleva pikkuvauva.

    • Anonyymi

      no en tietenkään, siellähän on valvontakamerat. No ei vaan, en ole koskaan ruukannut lähestyä edes koko baareja

    • Anonyymi

      No laitahan sitten foto. jos olet joku Mesoamispotamialainen niin ei sua kukaan tunne, nehän on ihan ku klooneja kaikki (katso: sukurutsa, suom.huom)

    • Anonyymi

      Suomalaiset elää niinkuin suomalaiset.
      Mamut voi olla mitä mieltä vaan, ei meitä kiinnosta.
      Suomalaiset on maailman parasta kansaa, eikä ikinä koskaan tarvii minkään mamun sössötyksiä, että miten pitäisi olla.
      Mutta me ollaankin suomalaisia.
      YES!

    • Anonyymi00016

      Aloittajalle pieni vinkki, Helsinki-Vantaan lentokentän kautta pääsee kätevästi pois SUOMESTA, kun noin ahdistaa…
      Ettei tarvitse tehdä ALLAAAAAH AKBAR iskua mihinkään!

      • Anonyymi00020

        Milan Jaff


    • Anonyymi00017

      ostakaa heille vaikka banaaneja.

    • Anonyymi00019

      mixei 🤣🤣🤣🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      180
      7776
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      254
      4130
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      72
      3396
    4. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      90
      3081
    5. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      18
      2281
    6. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      4
      2105
    7. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      14
      1920
    8. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      35
      1561
    9. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      49
      1475
    10. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      48
      1437
    Aihe