Rinne haluaa ensimmäiseksi pelastaa Afrikan

Ja tietää ettei Ps aio verorahoja sinne heti jakaa .
15<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ja sammuttaa Suomen sitäkään Ps ei hyväksy

1Äänestä

PS haluaa pelastaa Suomen.
PS on Suomalaisten asialla ja ei halua, että Suomi liittyy entistä tiiviimmin EU ytimeen.

EU keskiössä tulee olemaan EU isoimmat valtiot ja pienellä Suomella ei ole juuri sananvaltaa.

Äänestä

Olipa taas perssuntyhmä aloitus. Ilmastokatastrofilta ei säästy yksikään maa eikä siltä voi pelastaa mitään yksittäistä maanosaa. Kaikki maailman ihmiset istutaan samassa uppoavassa laivassa.

Äänestä
  • Yksi maa ei pelastaa maailmaa miltään katastrofilta vaikka mitä tekisi!

    Äänestä

  • Ei+ainakaan+Suomi.+Ottaen+huomioon+että+Suomi+tekee+jo+paljon,+lisää+kiristäminen+on+erittäin+haitallista+talous-ilmastosuhteessa.+Kuten+Halla-aho+sanoi,+vaikka+koko+Suomi+lopettaisi+saastuttamisen+ja+hengittämisen+ei+se+vaikuttaisi+mitenkään+ilmastoon.+Minkä+takia+maan,+joka+ampuu+paskaa+taivaalle+0.000001%+kokonaismäärästä+pitäisi+kiristää+vyötä+ja+kärsiä+pahoja+talousongelmia+koska+sen+pitää+olla+tavoitteissa+yhtä+kova+kuin+sellaisen+maan+joka+saastuttaa+50+kertaa+sen+mitä+Suomi?Suomi+on+maa+joka+voitelee+leivän+hieromalla+sitä+murrosikäisen+naamaan,++Saksa+ja+Ranksa+taas+vetelee+paksua+voita+rasiasta,+mutta+Suomalaisen+pitää+jostain+syystä+vähentää+rasvan+määrää+leivällä.+Onko+tämä+oikein?

    Äänestä

ei oo yllätys tyypillistä paskavarvas sosialisti rotta politiikkaa otan osaa kaikkien niiden puolesta jotka tuota säälittävää idiootti puoluetta olette äänestäneet.

Äänestä

Persut on ainoa puolue eduskunnassa joka ei halua pysäyttää ilmastonmuutosta vaan ne haluaa tuhota koko maapallon.

Äänestä
  • Persut haluavat suhteellisuuden tajua tähän. Suomen osuus maailman saastuttamiseen on lähes mitätöntä. Miksi Suomen pitää kärsiä taloudellisesti, kun oikeat saastuttajat ovat enemmän vastuussa? Jenkit ja Kiinalaiset saastuttaa sata, ellei tuhat kertaisia määriä Suomeen verrattuna. Vaikka koko Suomi lähtisi kuuhun, niin maapallon saastumisessa ei näkyisi mitään positiivista muutosta.

    Äänestä

Persut haluaa kaiken itselleen nyt heti, eikä ne halua jättää lapsillemme muuta kuin elinkelvottomaksi tuhotun maan.

Äänestä
  • Suomi on puhdas maa jossa teollisuus jne on puhdasta jos se ajetaan alas niin sama työ tehdään esim. kiinassa paljon saastuttavammalla tekniikalla ja ilman mitään työnsuojelua ja työturvallisuutta, orjatyöllä ja mikä pahinta lapsityövoimalla. Puhtain ratkaisu tässäkin on perussuomalainen linja ja jossa ei käytetä hyväksi lapsia ja niiden terveyttä.

    Surullista että vihreät ei tuota tajua...

    Äänestä

Persut ovat toki tavallaan tekemässä vihreämpää politiikkaa kuin Vihreät itse, sikäli kuin vain pitävät kiinni vaalilupauksistaan eli vastustavat hiilijalanjälkeä kasvattavaa maahanmuuttoa kolmannen maailman keharimaista tänne korkean elintason pohjolaan.

Äänestä

Muutaman sukupolven päästä, viimeiset riutuneen ihmiskunnan edustajat elinkelvottomaksi saastepätsiksi muuttuneella maapallolla, muistavat katkerasti niitä tämän päivän päättäjiä, jotka eivät tiedeyhteisöjen varoituksista huolimatta tehneet mitään.

Äänestä

Matutuspuolueet haluaa Suomen tuhoa niin ilmaston ja muun pahan avulla.

Äänestä

Ilmaiset terveyspalvelut Romanian romaneille ja kaikille, ketkä lueskelevat Kelan monilla kielillä selostettua tarjontaa. Suomalaiset veronmaksajat maksavat kulut, ihanaa auttaa maailman porukoita, tervehtien suomalainen vasemmisto.

Mitä näistä korviaan myöden veloissa olevista kantasuomalaisista, kyllä sieltä vielä muutamat veronkorotukset kestetään, että voidaan kaikki hädänalaiset nuoret muukalaismiehet pidettyä merkkivaatteissa.

Äänestä
  • HEh heh heh, kyllä demaria äänestänyttä työläistä mahtaa ketuttaa, kun Antti alkaa keräämään varoja koko maailmalle jaettavaksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja tietää ettei Ps aio verorahoja sinne heti jakaa .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu