Yle : Afrikassa sataa - 1 kuollut

Huomenna voi menehtyä jopa toinen.

t: kirjeenvaihtajanne ja verorahan käyttäjänne Mosambikista (Vihreät)
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huusseja rakennettiin ja ovilasi pahoinpiteli kuninkaallisen Linnan Juhlien jälkimainingeissa, koppelo siinä silti kehtasi pyöriä veronmaksajille erittäin kalliiksi tulleen patukkansa vierellä.

Suvakkiakat ovat syöpää ja suomi ei ole mikään vitun afrikka.

Äänestä

Miten tuo toinen saadaan turvaan? Siinäpä kysymys. Äkkiä joku korvayö keräys pystyyn.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Huomenna voi menehtyä jopa toinen.

t: kirjeenvaihtajanne ja verorahan käyttäjänne Mosambikista (Vihreät)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu