N. 50% Suomalaisista haluaa Persut hallitukseen.
Suomalaiset ovat kyllästyneen haittamaahan muuttoon ja tälle pitää tehdä oikeasti jotain.
Persut osaa hoitaa tämän.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/70f3de93-5998-4fec-af58-4dbb23611b16
Suomalaiset ovat kyllästyneen haittamaahan muuttoon ja tälle pitää tehdä oikeasti jotain.
Persut osaa hoitaa tämän.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/70f3de93-5998-4fec-af58-4dbb23611b16
Vastaukset 11
Vanhimmat
TOivossa on hyvä elää. Mutta vaalit on pidetty ja nyt on tyytyminen siihen, mitä käteen jää. Ja totuuden nimissä ettehän te saaneet ääniä kuin niiltä reppanoilta, jotka kittaa keppanaa päätyökseen. TOisin sanoen puolueen äänitorven kannatusajatus perustuu yhteen asiaan. maahanmuuttovastaisuuteen. No todellisuudessa yksi puolue ei tee päätöksiä ja hyvinhän Te ostitte rikoksia mediaan ja hankitte mainosarvoa niillä. TOsin unohditte mainita, että kantasuomalaiset tekevät samoja rikoksia tuhansia enemmän.
On ikävä nähdä, kuinka alas puolue vajoaa, kun ei ole mitään realismia asioissa.
Ihan hyvät tavoitteet Perussuomalaisilla. Linkin takaa löytyy vähän faktaa väitteeni tueksi.
https://www.perussuomalaiset.fi/tietoa-meista/puolueohjelma/
Niin,+hieman+yli+20%+haluaa+ne+sinne+tekemään+politiikkaa+ja+reilu+25%+haluaa+ne+sinne+uusimaan+viime+kerran+fiaskoa.+Populistit+eivät+yleensä+kestä+hallitusvastuuta,+kun+lupauksia+ei+voida+pitää.+Viimeksi+onnistuivat+syyttämään+omista+mokistaan+sinisiä,+mutta+tuskin+kahta+kertaa+sama+roska+läpi+menee.
Sori, jos faktat taas sattuvat.
Ettei vaan nyt kävis niin että SDP;tä äänestäneiden äänet haihtuvat sananmukaisesti ilmaan!
Persut antoi jo näyttönsä hallituksessa...
Näin se oli.
Suomi ei tarvitse uutta hallitsematonta pakolaisvyöryä, kuten v 2015 persujen hallituksessa oloikana.
Kiky ja työttömien aktiivimalli on myös persujen ansiolistalla.
Puhut pehmosia. Kiky ja työttömien aktiivimalli ovat "insinöörin" aikaansaannoksia.
Voihan sitä höpistä, mutta kun Jussi ei vaan osaa. Pari päivää sitten Jussi haahuili tv-uutisissa eksyneen oloisen reppu selässä ja pärryytti huuliaan. Muut puoluejohtajat puhuivat hallitushaluistaan, Jussi etsi studion ulko-ovea.
Miten sitä tämmöisen vajaakanttisen kanssa puhut mistään kysymyslistasta? ;)
Mutta eihän sillä ole mitään merkitystä, mitä suomalaiset haluaa vaan sillä mitä ytimen TUSit haluaa. Ne haluaa hyvää kaikille, lämpenemisen hillittyä vaikka ne itse eivät siihen voisi vaikuttaa edes jättämällät pieremättä loppuelämäkseen. Se on usko ja varsinkin ajankohtainen uususkonto. Se vaikuttaa, jos vaikka uskoisi maailman pelastuvan oikea värisen paskan väriin. Onneksi ainoastaan pieni vähemmistö on uususkovaisia.
"Ainoa tapa ehkäistä Suomen maahanmuutto-ongelmien kärjistyminen muun Länsi-Euroopan tavalla on välittömästi ryhtyä tarvittaviin hallinnollisiin ja lainsäädännöllisiin toimenpiteisiin, joilla muutto Suomeen saadaan laskettua selvästi nykyistä alhai-semmalle tasolle. Tavoitteen tulisi olla kokonaismaa-hanmuuton pienentäminen 1990-luvun tasolle."
Lähde: https://www.perussuomalaiset.fi/wp-content/uploads/2019/02/Maahanmuuttopoliittinen-ohjelma-2019.pdf
Itse olisin valmis tiukentamaan maahanmuuttoa vieläkin enenmmän.