Katsooko poliisi sormien läpi al-Taeen viharikokset?

Ainakaan vielä poliisi ei ole kommentoinut asiaa. Useissa muissa tapauksissa poliisi on ollut kärkäs aloittamaan oma-aloitteisesti rikostutkinnan. Onko Suomessa poliittinen poliisi?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Turhaa ei kannata tutkia. Oikeat rikokset tutkitaan ja niin kuuluukin tutkia. Myös verorahoja säästyy tässä..

Äänestä
  • Jep: onhan se niin, että näiden kunniakansalaisten tekemiä viharikoksia ei tutkita, mutta kantasuomalaisten kylläkin.

    Äänestä

Ai miten verovaroja säästyy siinä, jos ensin palkataan satoja uusia poliiseja kyttäämään netissä tapahtuvaa ”vihakirjoittelua”, ja jotka ei sit vihakirjoittelua löydettäessä tee yhtään mitään!? :/

Äänestä
  • Kyllä tukka nousee pystyyn kun kuuntelee vihreitten Pekka Haaviston puheita. Haavisto kaavailee Suomeen 650 uuden poliisin palkkaamista. Ei tarvitse olla Einstein tajutakseen mihin tehtävään nämä palkattaisi.

    Äänestä

Mitkä on niitä oikeita rikoksia? ne on niitä esimerkiksi tässä tuhansia huijauslaskuja poliisien ja syöpää sairastavien nimissä ja hyksin nimissä, väkivaltaa ja kiristystä rikoksia joista poliisi on velvoitettu jo virankin puolesta aktivoitumaan lue lisää Petos-Pentistä googlaamalla lauseella

sairaus myytävänä varainkeräysten vaiettuja taustoja

Äänestä

Olisipa ollut persu, niin ainakin 100 tutkintapyyntöä olisi jo tehty. Kaikenmaailman Emma Karit huutaisivat kurkku suorina.

Äänestä
  • Emma Kari no rikollisen jälkeläinen. Emmassa kiehuu isänsä rikollinen veri, viheinen anarkistinen ihmisvihaajan veri, joka on hänen habituksestaan tehnyt noita-akkamaisen.

    Äänestä

Al-Taeen puheissa ei ole mitään tutkittavaa, ulkomaalaisena hänellä on oikeus puhua mitä haluaa kulttuurieron takia. Vain isänmaallisten natsien puheet tutkitaan.

Äänestä
  • Isänmaallisten natsien? voiko olla vain isän maallinen vai onko automaattisesti myös natsi.Entäpä onko pakko olla isänmaallinen ,jos haluaa olla natsi ja perustaa Euroopasta neljännen valtakunnaan

    Äänestä

Onkohan tuo taatelintallaaja tuominnut koskaan jihadistien tekoja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ainakaan vielä poliisi ei ole kommentoinut asiaa. Useissa muissa tapauksissa poliisi on ollut kärkäs aloittamaan oma-aloitteisesti rikostutkinnan. Onko Suomessa poliittinen poliisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu