Vappu on paremman väen juhla

Anonyymi

Vapun ydin on ylioppilaslakkien päähän painaminen. Vappu on hyvin koulutetun väen juhla, ylioppilaiden ja korkeakoulutettujen ja korkeakouluissa sekä yliopistoissa opiskelevien ihmisten juhla. Vappuna saa ja pitää näkyä se, että sivistynyt, korkeasti koulutettu osa väestöä juhlistaa vappua ja näyttää paremmuutensa rahvaaseen kouluttamattomaan persupohjasakkaan verrattuna. Vappu on oikeutetun eriarvoisuuden juhla, jokainen voi valita itse tiensä menemällä kouluihin ja kouluttautumalla, silloin on oikeus painaa valkolakki päähän. Itse päätin korkeakouluopiskeluni vuonna 2009.
Teille persujunteille työttömille kaljasiepoille vappu ei ole oikeutettu juhla. Olette tyhmiä rasisteja.

7

78

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä keltaisempi lakki sitä kovempi kusipää.
      Gaude aamus vai oliko se Kauhea Aamus 🥳🤡

      • Anonyymi

        Gaudeamus igitur = Kauhee aamus Ikituurissa...mutta menikös ikituuri-hotelli konkkaan???


    • Anonyymi

      Onneksi Suomessa kuka tahansa saa mennä lukioon hankkimaan itselleen lakin. Aloittajan kateus on siksi itse aiheutettua saamattomuutta.

    • Anonyymi

      Vappu on myös sorrettujen työläisten juhlaa, silloin juhlivat papetityöläiset, nuo alipalkatut Teollisuusliiton jäsenet pienipalkkaisen johtajansa Riku Aallon johdolla.

    • Anonyymi

      Minulla on markkinoilta ostettu merimieslakki. Ei sitä hölmömmät erota ylioppilaslakista.

    • Anonyymi

      Kaalimadolla on ale. Hinta ei ole hirmuinen entiselle lukutoukallekaan. Tervemenoa.

    • Anonyymi

      Vappu on kaikkien yhteinen juhla!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3809
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      64
      724
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe