Halla-aho teki persuista lopulta oman ääripuolueensa

Anonyymi

Laittomaksikin usein mainitulla vallankaappauksella hän puhdisti puolueen järkevistä ihmisistä ja erotti järkevien johtajan Soinin.

18

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persuista tulee fundamentalistinen yhden totuuden ateistinen vihapuolue. Islamistien vastakohta mutta tavoitteet samat.

      • Anonyymi

        Teillä suvakeilla on yksi "totuus". Jos sitä vastaan nousee joku toisinajattelija, sitä ette katso hyvällä. Toisinajattelu on kielletty kuten konsanaan neukkulassa. Todista puheeni vääräksi.


      • Anonyymi

        Ei totuus ole vihaa vaan rakkautta. Rajat ovat rakkautta myös.


      • Anonyymi

        Minusta tuntuu niin hyvältä, Kun vihersuvakkeja ahdistaa PS - Puolueen menestys :0) Vihersuvakit itkevät, valittavat ja miettivät PS - Puoluetta yötä päivää :0)


    • Anonyymi

      Halla-ahon puolueen kannattajat koostuvat pääasiassa 25-50 vuotiaista kaljupäisistä, lihavista, rumista ja törkeyksiä suistaan päästävistä "vihaisista miehistä". Tämä tyypit edustavat suomalaista pimeyden ydintä.

      • Anonyymi

        Heitä on kuitenkin jo yli 500.000 ja lisää tulee koko ajan !


      • Anonyymi

        Taas mentiin tuollaiselle linjalle kun ei muuhun kyetä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taas mentiin tuollaiselle linjalle kun ei muuhun kyetä.

        Tämä oli tarkoitettu tuolle ihmisten ulkomuodon haukkujalle.


    • Anonyymi

      Nykyiset persut on lähinnä vitsi

      • Anonyymi

        Se "vitsi" tekee seuraavan kerran hallitusta jos joutuu nyt oppositioon. Kannatus nousee niin korkealle ettei sitä olla nähty. 30% ei ole mikään ihme. Demarit tekevät pahan, elämänsä virheen jos jättävät persut pois hallituksesta.


    • Anonyymi

      Sanonko missä on ääri? Ääri sitä, ääri tätä. Kun tavallinen isänmaallisuus, jota viisikymmentä vuotta sitten edusti vielä kokoomus, on lähes nujerrettu ja kun sitä ei kaikki puolueet (persut) ole hylänneet, se tietenkin ääriliberaalin ihmisen mielessä näyttää ääreltä, lähes maailmanlopulta. Kun yhteiskunta on totutettu tällaiseen ääriliberalismiin, poliittiseen korrektiivisuuteen, yltiösuvakismiin ja mukahumanismiin, kaikki siitä vähänkään poikkeava näyttää, tuntuu ja kuulostaa ääri-ilmiöltä.

      Kyse on vain ihan normaalilta maan puolesta ajattelusta, turvallisuuden puolestapuhumisesta, lintukodon vaalimisesta/takaisin haluamisesta jota persut tekee ja ajaa. Te hurskastelija teette kaikesta natsismia vaikka itse toimitte kuin natsit konsanaan, juutalaisillle nimittäin. Te toimitte tavallaan samalla tavalla kuin natsit toimi aikoinaan Saksassa. Tuotte maanosaan juutalaisten arkkivihollisia lähi-idästä, ja juutalaiset joutuvat nyt pelkäämään henkensä edestä. He pakenevat tälläkin hetkellä omaan maahansa turvaan. Siinä asiassa samaistutte natseihin täysin.

      • Anonyymi

        Normaalista siis.


    • Anonyymi

      Persut ei ole isänmaallisia Piste. Vaan itsekkäitä ja kateellisia mulle vain miehiä. Muutama huntalo akka mukana. Mutta totuus ei asu persuissa vaan viha vähänkään paremmin pärjäävää kohtaan. Persut vastustaa mamujakin vain siksi kun kuvittelevat heidän vievän persun sossurahasta yhden euron.

      • Anonyymi

        Laitatko linkin väitteidesi tueksi, oli ajatusten Tonava.


      • Anonyymi

        No ketkäs on isänmaallisia? Vastaan itse kun teiltä maan vihollisilta saa mitään suusta ulos muuta kuin haukuntaa. Ellei persut ole isänmaallisia, niin sitten ei maassa ole isänmaallista puoluetta. Piste. Voi todistaa asiaa jos tarvis.


      • Anonyymi

        Vastustan Suomen alkuperäisen suomalaisen väestön vaihtamista kehitysmaalaisiin ja muslimeihin. Vastustan myös muiden Euroopan maiden alkuperäisväestön vaihtamaista kehitysmaalaisiin ja muslimeihin.

        Miksi sinä haluat vaihtaa Suomen ja Euroopan väestön?


    • Anonyymi

      Ai, sinisten miniosterit järkeviä ihmisiä.

    • Anonyymi

      Googlettakaa, Yle watch.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1460
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1216
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1014
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      958
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      845
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      31
      782
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      779
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      100
      717
    Aihe