Halla-aho teki persuista lopulta oman ääripuolueensa

Laittomaksikin usein mainitulla vallankaappauksella hän puhdisti puolueen järkevistä ihmisistä ja erotti järkevien johtajan Soinin.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Persuista tulee fundamentalistinen yhden totuuden ateistinen vihapuolue. Islamistien vastakohta mutta tavoitteet samat.

1Äänestä
  • Teillä suvakeilla on yksi "totuus". Jos sitä vastaan nousee joku toisinajattelija, sitä ette katso hyvällä. Toisinajattelu on kielletty kuten konsanaan neukkulassa. Todista puheeni vääräksi.

    Äänestä

  • Ei totuus ole vihaa vaan rakkautta. Rajat ovat rakkautta myös.

    Äänestä

  • Minusta tuntuu niin hyvältä, Kun vihersuvakkeja ahdistaa PS - Puolueen menestys :0) Vihersuvakit itkevät, valittavat ja miettivät PS - Puoluetta yötä päivää :0)

    Äänestä

Halla-ahon puolueen kannattajat koostuvat pääasiassa 25-50 vuotiaista kaljupäisistä, lihavista, rumista ja törkeyksiä suistaan päästävistä "vihaisista miehistä". Tämä tyypit edustavat suomalaista pimeyden ydintä.

Äänestä
  • Heitä on kuitenkin jo yli 500.000 ja lisää tulee koko ajan !

    Äänestä

  • Taas mentiin tuollaiselle linjalle kun ei muuhun kyetä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Taas mentiin tuollaiselle linjalle kun ei muuhun kyetä.

    Tämä oli tarkoitettu tuolle ihmisten ulkomuodon haukkujalle.

    Äänestä

Nykyiset persut on lähinnä vitsi

Äänestä
  • Se+"vitsi"+tekee+seuraavan+kerran+hallitusta+jos+joutuu+nyt+oppositioon.+Kannatus+nousee+niin+korkealle+ettei+sitä+olla+nähty.+30%+ei+ole+mikään+ihme.+Demarit+tekevät+pahan,+elämänsä+virheen+jos+jättävät+persut+pois+hallituksesta.

    Äänestä

Sanonko missä on ääri? Ääri sitä, ääri tätä. Kun tavallinen isänmaallisuus, jota viisikymmentä vuotta sitten edusti vielä kokoomus, on lähes nujerrettu ja kun sitä ei kaikki puolueet (persut) ole hylänneet, se tietenkin ääriliberaalin ihmisen mielessä näyttää ääreltä, lähes maailmanlopulta. Kun yhteiskunta on totutettu tällaiseen ääriliberalismiin, poliittiseen korrektiivisuuteen, yltiösuvakismiin ja mukahumanismiin, kaikki siitä vähänkään poikkeava näyttää, tuntuu ja kuulostaa ääri-ilmiöltä.

Kyse on vain ihan normaalilta maan puolesta ajattelusta, turvallisuuden puolestapuhumisesta, lintukodon vaalimisesta/takaisin haluamisesta jota persut tekee ja ajaa. Te hurskastelija teette kaikesta natsismia vaikka itse toimitte kuin natsit konsanaan, juutalaisillle nimittäin. Te toimitte tavallaan samalla tavalla kuin natsit toimi aikoinaan Saksassa. Tuotte maanosaan juutalaisten arkkivihollisia lähi-idästä, ja juutalaiset joutuvat nyt pelkäämään henkensä edestä. He pakenevat tälläkin hetkellä omaan maahansa turvaan. Siinä asiassa samaistutte natseihin täysin.

Äänestä
  • Normaalista siis.

    Äänestä

Persut ei ole isänmaallisia Piste. Vaan itsekkäitä ja kateellisia mulle vain miehiä. Muutama huntalo akka mukana. Mutta totuus ei asu persuissa vaan viha vähänkään paremmin pärjäävää kohtaan. Persut vastustaa mamujakin vain siksi kun kuvittelevat heidän vievän persun sossurahasta yhden euron.

Äänestä
  • Laitatko linkin väitteidesi tueksi, oli ajatusten Tonava.

    Äänestä

  • No ketkäs on isänmaallisia? Vastaan itse kun teiltä maan vihollisilta saa mitään suusta ulos muuta kuin haukuntaa. Ellei persut ole isänmaallisia, niin sitten ei maassa ole isänmaallista puoluetta. Piste. Voi todistaa asiaa jos tarvis.

    Äänestä

  • Vastustan Suomen alkuperäisen suomalaisen väestön vaihtamista kehitysmaalaisiin ja muslimeihin. Vastustan myös muiden Euroopan maiden alkuperäisväestön vaihtamaista kehitysmaalaisiin ja muslimeihin.

    Miksi sinä haluat vaihtaa Suomen ja Euroopan väestön?

    Äänestä

Ai, sinisten miniosterit järkeviä ihmisiä.

Äänestä

Googlettakaa, Yle watch.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Laittomaksikin usein mainitulla vallankaappauksella hän puhdisti puolueen järkevistä ihmisistä ja erotti järkevien johtajan Soinin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu