Vaalit hävinnyt osapuoli ryhtyy penkomaan Hussein al-Taeen kirjoituksia, vaaditaankohan meilläkin Hussein al-Taeen todistamaan syyttömyytensä.
Suomeen oma Muellertutkinta
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Al-Taeen tapausta ryhtyy tutkimaan poliisi. Hussein on jo tunnustanut syyllisyytensä. Tuon tapaisista solvauksista voi tulla sakkorangaistus. Kansanedustajalle asia on hyvin kiusallinen.
- Anonyymi
Mitä tekemistä Naton kanssa?
- Anonyymi
"Mitä tekemistä Naton kanssa?"
Suomen natomedia toimii keihäänkärkenä kohun luomisessa, kuten muellerjutun Suomenjakelussakin. Valmista ei tule. - Anonyymi
Valitettavasti kannaltasi Suomessa EI OLE mitään Natolehdistöä ja herännyt kohu on täysin aiheellinen sanomien sisällön takia!
Ilmeisesti stallari ei osaa erottaa toisistaan asiallista ja törkyä kirjoituksissa?
- Anonyymi
Mistä Al Taeeta lopulta syytetään?
Onko vähän samaa tasoa kuin Janitskinin juttu, jossa ei ollut päätä eikä häntää ja syyttäjäkin oli pihalla kuin lumiukko talvella.- Anonyymi
Janitskin sai tuomion. Eipä yllätä, että tiltut ovat puolustamassa Al-Taeeta. Hän on iranilaismielinen shiia, joka vihaa Israelia. Hän on myös puuhastellut Putkosen kanssa Venäjän propagandan apulaisena. Lisäksi hänen tapauksellaan voivat tiltut taas levittää valheita Suomesta, joten ketäpä tuo yhtään yllättää.
- Anonyymi
Et osannut vastata kysymykseen, mitä mies lopultakin on tehnyt?
Ollaanko jo tilanteessa että Israelia, tuota terroristivaltiota ei saa arvostella? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et osannut vastata kysymykseen, mitä mies lopultakin on tehnyt?
Ollaanko jo tilanteessa että Israelia, tuota terroristivaltiota ei saa arvostella?Poliisi selvittää, onko aihetta esitutkinnalle. Syyttäjä päättää sitten aikanaan syytteen nostamisesta.
- Anonyymi
Al Taeen on kirjoitellut vain asiaa,mitä penkomista siinä.
- Anonyymi
Mossad hoitaa jo asiaa.
Antisemitismiähän tuo oli melkein selvästi, vai oliko totuus vain liikaa taas kerran?- Anonyymi
Mikä totuus? Rasismia, rotuoppeja ja sekavaa salaliittoteoriaa.
- Anonyymi
Olipas yllätys, SuomiryssienDorkaPorukka paskoi taas kerran omiin potkuhousuihinsa, niin on selvästi tiltujen puolue.
- Anonyymi
Nyt AllTaee on sairastunut vakavasti.....ehtiikö Mossad jo tänne, lienee paikalla jatkuvasti?
Oleellisin kysymys, viedäänkö ilmaisuvapautta kovalla vauhdilla?
Janitskin on jo syyttömänä tuomittu, mutta mitä vielä, oliko se ensisoittoa tulevalle?- Anonyymi
Janitsikin ei todellakaan ollut syytön. Käräjäoikeus totesi syylliseksi, ja miehen oma toiminta on siitä selvä todiste. Vain mielipuoli kuvittelee al-Taeen sairastumisella olevan mitään tekemistä Mossadin kanssa. Kätevää paeta kohua sairaslomalle.
Mielenkiintoista: Tiltut ovat puolustamassa ääri-islamia kannattavaa al-Taeeta (mikä hänen oikea nimensä lieneekään).
- Anonyymi
Tiltut mielivät muistella vain Taeen lausuntoja Israelista?
Todellisuudessa miehellä oli hampaankolossa paljon laajempi skaala ihmisiä:
Al-Taee on kirjoittanut halveksuvasti homoseksuaaleista, juutalaisista, somaleista, sunneista ja kurdeista. Hän on muun muassa rinnastanut terroristijärjestö Isisin ja Israelin valtion.
Ilmeisesti Tiltut ovat sitten kaikissa asioissa yhtä mieltä miehen kanssa?- Anonyymi
No mitenkä vihapuhe Putinista ja ylipäätään Venäjästä, siitähän on riittänyt ammennettavaa vihapuheelle ylenpalttisesti.
Ketkä viedään leivättömän pöydän äärelle? - Anonyymi
#Hän on muun muassa rinnastanut terroristijärjestö Isisin ja Israelin valtion.#
Sehän on faktatietoa, eikä mitään vihapuhetta.
Muisteleppa esim. Gazan verilöylyä, jolloin ei armoa tunnettu ja pakotiet alueelta tukittiin. - Anonyymi
Siinäpä se, Israelin terrorista ei saa edes mainita, mutta jatkuva vihapuhe naapurista sallitaan ilman kommenttejä.
Tämä on yleinen käytäntö, esim. puolustusvoimissa. - Anonyymi
Puolustusvoimissa harrastetaan vihapuhetta Venäjää kohtaan. Upseereilta tosin on kielletty ryssittely, mutta alipäällistö ryssittelee "vihollista" avoimesti, eikä siitä tule kenellekään sanktioita.
Puolustautuuko Sa-int vain yhtä ilmansuuntaa vastaan? Voihan Suomeen hyökätä lännestäkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolustusvoimissa harrastetaan vihapuhetta Venäjää kohtaan. Upseereilta tosin on kielletty ryssittely, mutta alipäällistö ryssittelee "vihollista" avoimesti, eikä siitä tule kenellekään sanktioita.
Puolustautuuko Sa-int vain yhtä ilmansuuntaa vastaan? Voihan Suomeen hyökätä lännestäkin.Kiukuttaako kun et asialle mitään voi?
Yrittäisit nyt edes vähän sivistää itseäsi, ei sitä ''ryssittelyä'' voi keltään kieltää, koko maailmahan tuota naapuria ryssittelee kuten myös ne itse.
Ainoastaan suomalaiset höpisevät jostain Venäjästä, muu maailma ei tiedä sellaisen olemassa olostakaan.
Jos et mitään tiedä, niin älä mitään puhukaan.
- Anonyymi
Hussein on Vladimirrin miehiä. Teen vieraili säännölisesti Moskovassa.
- Anonyymi
Suomessa vasemmisto haluaa NATOn jäseneksi. Saatanan kommunistit.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770