Ja kuvaa samalla oman kuolemansa. Opiikohan kukaan tästä mitään?
https://www.expressen.se/nyheter/21-aringens-sista-klipp-innan-dodskraschen/?referrer=rotator-item-1
Nainen chattailee autoa ajaessaan!
7
72
Vastaukset
- Anonyymi
Luin toisesta vastaavasta tapauksesta South Carolinasta aiemmin. Juristi nainen ikä 32 otti selfien ja postasi sen Faceen. Kuoli kolarissa minuutti postauksen jälkeen.
http://boredomtherapy.com/happy-accident/- Anonyymi
Täsmennystä edelliseen, Poliisi löysi minuutin kuluttua kännykän, jossa postaus edelleen näkyi. Itse kolari tapahtui heti.
- Anonyymi
Parasta olla chattailematta kun ajaa autoa. Olen kyllä nähnyt Helsingissä busskuskinkin näppäilevän kännykkäänsa ajaessaan ja bussi melkein täynnä matkustajia!
Nainen oli keskimääräistä huonompi kuski. Kaikki muut (jotka eivät ole kuolleet) ovat keskimääräistä parempia ja voivat chattailla edelleen ajaessaan.
- Anonyymi
Heillä todennäköisesti oli enemmän onneakin. Ei ihminen pysty täysimääräisesti keskittymään kuin yhteen asiaan kerrallaan.
Sitäpaitsi chättäily ja tekstarien näpyttely on kiellettyä ainakin Suomessa ajon aikana, eli eivät voi mutta tekevät sitä silti.
Monet chättäilystä johtuneet onnettomuustapaukset tuskin edes tulevat tietoon. Anonyymi kirjoitti:
Heillä todennäköisesti oli enemmän onneakin. Ei ihminen pysty täysimääräisesti keskittymään kuin yhteen asiaan kerrallaan.
Sitäpaitsi chättäily ja tekstarien näpyttely on kiellettyä ainakin Suomessa ajon aikana, eli eivät voi mutta tekevät sitä silti.
Monet chättäilystä johtuneet onnettomuustapaukset tuskin edes tulevat tietoon.Juuri tätä tarkoitin. Erityisesti pitkää matkaa ajaessa ajamiseen on vaikea keskittyä muutenkin sen monotoonisuuden takia, saati sitten jos "samalla" tekee jotain muuta. Oikeasti ihminen ei tee "samalla" vaan "sijasta". Auton ajamisen sijasta tehdään somepäivitystä ja auto jää ajamatta.
Ihmiset ottavat idioottimaisia riskejä vain muutaman sekunnin some-näkyvyyden takia.
Aika monet julkkikset kuvaavat itsestään autoa ajaessa, ei kyse ole vain tavisten touhuista. Enkä nyt sanoisi, että esim James Corden carpool -touhu on kovin liikenneturvallisuutta edistävää. Itse en tuon säheltäjän kyydissä matkaa tekisi. katsoin kerran suomalaista tv-sarjaa Suomen surkein kuski ja kerta riitti. Ongelma ei ole vain ajo-oppilaskokelaat vaan myös inssit, jotka nuo höttöpäät on läpi päästäneet.
https://www.youtube.com/results?search_query=james corden carpool
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203