SUOSITAANKO VIINAKAUPPIAITA

Mieluisaa kuultavaa trokaareille on se, että hallitus aikoo korottaa viinaveroja. Pimeän pullon hintaakin voidaan taas korottaa, jos kilapilijan on pakko nostaa veron takia. Tunnettuahan on, että tuottavinta toimintaa on julkisten maksujen välttäminen.
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sitä ne meinaa!
Pirtu virtaan....
laulu raikaan...
Ilo ilman viinaa on teeskentelyä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Konsta P. kirjoitti:

Mieluisaa kuultavaa trokaareille on se, että hallitus aikoo korottaa viinaveroja. Pimeän pullon hintaakin voidaan taas korottaa, jos kilapilijan on pakko nostaa veron takia. Tunnettuahan on, että tuottavinta toimintaa on julkisten maksujen välttäminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu