Mitä enemmän aikaa kuluu, sen selvemmältä näyttää

Anonyymi

että SDPn Antti Rinne ei voi jatkaa hallitustunnustelijana. Se on vain ajan haaskausta, sillä SDP ja Rinne ym. johtavat sdp:n puoluevirkailijat ovat menettäneet luottamuksensa ottamalla kansanedustajaehdokkaaksi arabin Hussein Al-Taeen.

Järkyttäväksi asian tekee, ettei tämän "rauhanneuvottelijan" taustoja tarkistettu.

Näin ei vastuullinen puolue tee, että ottaa listoilleen kenet tahansa, kunhan vain oletettavasti kerää ääniä, kuten tässä tässä tapauksessa.

Suomen valtion hallitus on vakava ja vastuullinen asia. Niin vastuullinen, että vastuuton SDPn Rinne ei voi enää jatkaa tehtäväänsä. Häneen ei voi luottaa.

Rinne on menettänyt kansan silmissä luottamuksensa, toimimalla vastuuttomasti ottamalla siipiensä suojaan maksetun (Iran) arabimuslimin, jolla omien sanojensa mukaan on luurankoja kaapissa, mutta jotka eivät hänen sanojensa mukaan haittaisi muita ihmisiä (YLEn A-studio). Tähän, samoin kuin muuhunkaan ko. henkilön puheisiin, ei voi enää luottaa.

Hussein Al-Taee on menettänyt täydellisesti luottamuksen länsimaisessa sivistyneessä valtiossa, Suomessa.

Suomen eduskunnassa on samansuuruisia puolueita vain yhden edustajan erotuksella, jotka voivat jatkaa hallituksen muodostamista.

8

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Palet räiskineet taas Israeliin kymmenittäin raketteja missäköhän se "rauhanneuvottelija "oikeasti luuraa?

    • Anonyymi

      Veroillakuristus ja ulkomaanvelanotto ovat minulle tärkeimmät syyt jättää SösDemarit oppositioräksyttäjiksi Viron esimerkin mukaisesti.

    • Anonyymi

      Rinne on tyhmä ja sinisilmäinen hyysäri.
      jo useita matuja ollut puolueen ehdokkaina.Kaikki
      paljastuneet joko varkaiksi tai valehtelijoiksi.
      Hallitus tunnustelija vaihdettava.

    • Anonyymi

      Ai persut hallitusta muodostamaan? Älä unta näe!

    • Anonyymi

      Mitä enemmän aikaa kuluu, sen parempi.
      Tuonkin ajat vihervassut poissa valtion taloutta sössimästä.

    • Anonyymi

      Rasisti ukko ei ole saanu edes kenkää vaikka ympäri maailmaa porukka käy ihan kuumana on siinä varsiNAINEN neiti tämä Rinne tissiliivit ja hame vaan päälle.

    • Finlandssvenskar

      Rinne näytti, mitä on tulossa, jos hänet nimitetään pääministeriksi. Mielivaltaa ja mobbausta.
      Me emme voi elää maassa, jossa pienen enemmistön turvin valtaa saanut käyttää sitä vastuuttomasti.
      RKP ei ole saanut kansalta mandaattia vaatia itselleen paikkaa eduskunnan keskustassa.
      RKP on äärinationalistinen syrjivä puolue, joka kuuluu äärioikealle. Evakkojen pitäisi nousta kapinaan!

    • Anonyymi

      Miten se kuvittelee monessa kunnassa hoitavansa hommat siellä on niin paljon muiden puolueiden edustajia tärkeillä paikoilla onko se oikeesti noin tyhmä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      153
      2561
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      23
      2240
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      196
      2122
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      255
      1618
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      138
      1337
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1194
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      1148
    8. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      962
    9. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      84
      937
    10. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe