että SDPn Antti Rinne ei voi jatkaa hallitustunnustelijana. Se on vain ajan haaskausta, sillä SDP ja Rinne ym. johtavat sdp:n puoluevirkailijat ovat menettäneet luottamuksensa ottamalla kansanedustajaehdokkaaksi arabin Hussein Al-Taeen.
Järkyttäväksi asian tekee, ettei tämän "rauhanneuvottelijan" taustoja tarkistettu.
Näin ei vastuullinen puolue tee, että ottaa listoilleen kenet tahansa, kunhan vain oletettavasti kerää ääniä, kuten tässä tässä tapauksessa.
Suomen valtion hallitus on vakava ja vastuullinen asia. Niin vastuullinen, että vastuuton SDPn Rinne ei voi enää jatkaa tehtäväänsä. Häneen ei voi luottaa.
Rinne on menettänyt kansan silmissä luottamuksensa, toimimalla vastuuttomasti ottamalla siipiensä suojaan maksetun (Iran) arabimuslimin, jolla omien sanojensa mukaan on luurankoja kaapissa, mutta jotka eivät hänen sanojensa mukaan haittaisi muita ihmisiä (YLEn A-studio). Tähän, samoin kuin muuhunkaan ko. henkilön puheisiin, ei voi enää luottaa.
Hussein Al-Taee on menettänyt täydellisesti luottamuksen länsimaisessa sivistyneessä valtiossa, Suomessa.
Suomen eduskunnassa on samansuuruisia puolueita vain yhden edustajan erotuksella, jotka voivat jatkaa hallituksen muodostamista.
Mitä enemmän aikaa kuluu, sen selvemmältä näyttää
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Palet räiskineet taas Israeliin kymmenittäin raketteja missäköhän se "rauhanneuvottelija "oikeasti luuraa?
- Anonyymi
Veroillakuristus ja ulkomaanvelanotto ovat minulle tärkeimmät syyt jättää SösDemarit oppositioräksyttäjiksi Viron esimerkin mukaisesti.
- Anonyymi
Rinne on tyhmä ja sinisilmäinen hyysäri.
jo useita matuja ollut puolueen ehdokkaina.Kaikki
paljastuneet joko varkaiksi tai valehtelijoiksi.
Hallitus tunnustelija vaihdettava. - Anonyymi
Ai persut hallitusta muodostamaan? Älä unta näe!
- Anonyymi
Mitä enemmän aikaa kuluu, sen parempi.
Tuonkin ajat vihervassut poissa valtion taloutta sössimästä. - Anonyymi
Rasisti ukko ei ole saanu edes kenkää vaikka ympäri maailmaa porukka käy ihan kuumana on siinä varsiNAINEN neiti tämä Rinne tissiliivit ja hame vaan päälle.
Rinne näytti, mitä on tulossa, jos hänet nimitetään pääministeriksi. Mielivaltaa ja mobbausta.
Me emme voi elää maassa, jossa pienen enemmistön turvin valtaa saanut käyttää sitä vastuuttomasti.
RKP ei ole saanut kansalta mandaattia vaatia itselleen paikkaa eduskunnan keskustassa.
RKP on äärinationalistinen syrjivä puolue, joka kuuluu äärioikealle. Evakkojen pitäisi nousta kapinaan!- Anonyymi
Miten se kuvittelee monessa kunnassa hoitavansa hommat siellä on niin paljon muiden puolueiden edustajia tärkeillä paikoilla onko se oikeesti noin tyhmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p375692Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2634911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594811Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1204603Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193787Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192384Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32168- 661717
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251692- 2081393