Naisen ristiriitaiset ajatukset....

Anonyymi

https://www.iltalehti.fi/pinnalla/a/2015101320513434

"5. Olet sinkku. Sinua ei voi määritellä parisuhdestatuksesi mukaan – olit sitten minkä ikäinen tahansa.
6. Olet parisuhteessa. Sinua ei voi määritellä kumppanisi mukaan.
7. Haluat parisuhteen. Siinä ei ole mitään hävettävää, että haluaa rakkautta ja ilmaisee sen.
8. Et halua parisuhdetta. Sinä yksin riität.
9. Haluat lapsia. Pidä kiinni siitä, mitä itse tahdot, mutta muista, ettet voi edellyttää kumppaniasi toteuttamaan tätä toivetta.
10. Et halua lapsia. Tämä päätös vaatii yleensä jatkuvaa vakuuttelua, vaikka kyse on henkilökohtaisesta valinnasta. Jos olet päätöksesi tehnyt, sinun ei tarvitse selittää sitä kenellekään.
11. Teet abortin. Sinun kroppasi, sinun valintasi.
15. Harrastat seksiä. Siinä ei ole mitään vikaa, että nautit seksistä. Seksi kuuluu jokaiselle.
16. Et harrasta seksiä. Sinun kroppasi, sinä päätät rajoista."

Nainen ei pahoittele mitään ylläolevista, vaan pitää niitä normaalina.
Nainen on melkoinen tuuliviiri ja yhtä aikaa sinkku, parisuhteessa, haluaa parisuhdetta, ei halua parisuhdetta, haluaa lapsia, ei halua lapsia, haluaa abortin, ei halua seksiä, haluaa seksiä.

3

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noi jutut on kuin jonkun teinin ajatuksia. Ei tuollaisia henkisesti aikuiset terveellä itsetunnolla varustetut ihmiset mieti. Emmeköhän me tiedetä jo millaisia olemme ja mistä pidämme.

    • Niin kenen naisen?

    • Vaikuttaa nyt siltä, että jopa Iltalehden juttu on liian vaikeaselkoinen joidenkin palstamiesten ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      267
      17542
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      187
      12454
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6212
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      35
      5118
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      75
      5029
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      54
      4162
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3763
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3692
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      62
      3286
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3159
    Aihe