EU-maallioppilas-puiolueet rahastaa vain suomea EKP-pankki-eliitin suurkapitalismi-yhiöille?
Caruna-Katainen, Sotebisnes-Sipilä? - jne?
ps.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13896748/hyvia-vaihtoehtoja-googlen-hakukoneelle
https://www.suomenuutiset.fi/kankaanniemi-varoittaa-seuraavasta-eurokriisista-suomen-tulee-varautua-euron-hajoamiseen/
google jne on enemmän vakoilua kuin stasi-gestapo-kgb koskaan?- eliittieduskunnan tuomien tiedustelulakien jälkeen jokaista suomen kansalaista vakoillaan suomessa nyt enemmän kuin missään maassa ketään suurrikollistakaan koskaan?
siihen mihin Hitler, stalin ja Honecker ei pystynyt- pystyi EU-neuvostoliitto?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14968967/tiedustelulaki-sinua-vastaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14982757/tiedustelulaki
oikeat rikolliset tietää aina miten välttää kiinnijääminen ja ne ei netissä kerro mitä tekevät- sensijaan jokainen kansalainen on seurannan kohde?
https://nwohavaintoja.blogspot.com/2018/02/konnien-juonet-alkaa-paljastumaan.html
https://fi.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Maailmanlaajuista_joukkovalvontaa_koskevat_paljastukset_(2013_alkaen)
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/IAO
Väyrynen ja EU-vastaisia EU-vaaleissa. Ei kannata EU-mallioppilaita äänestää
10
132
Vastaukset
- Anonyymi
Taas naurattaa:
Älyn-jättämä: "google jne on enemmän vakoilua kuin stasi-gestapo-kgb koskaan?- eliittieduskunnan tuomien tiedustelulakien jälkeen jokaista suomen kansalaista vakoillaan suomessa nyt enemmän kuin missään maassa ketään suurrikollistakaan koskaan?"
Suomi sääti viimeisenä länsimaana tiedustelulait yhteiskunnan ja kansalaisten turvaksi. Yksityiseen kanslaiseen lait eivät kohdistu lainkaan. Ne sallivat tietyn tietoliikenneseurannan ja perustellusta syystä puuttumisen.
Tiedustelutoimia valvotaan erityisen tarkasti, nimenomaan yksityisyyden suojan on säilyttävä.
Älyn-jättämällä on valehtelupakko tässäkin asiassa.- Anonyymi
SELI SELI-
KGP EIKU KR... tuntuu tietävän kaikista kaiken--- tietotekniikka on saatana. - Anonyymi
Loppuiko valeet älyn-jättämältä? Eikö ole ketään, joka auttaisi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Loppuiko valeet älyn-jättämältä? Eikö ole ketään, joka auttaisi?
Sinä se tässä olet älyn jättämä jolle kaikki nauraaa
- Anonyymi
Taas naurattaa:
EU-vaaleissa on jaossa 13 paikkaa. Äänestäjiä lienee about 2 miljoonaa. Se merkitsee, että vähintään 100 000 ääntä tarvitaan d`Hondtin systeemin mukaisella laskennalla. Eikä taida riittääkään. Esim. rkp:llä arvioidaan olevan vaikeaa saada edes yhtä ehdokasta läpi.Se sai kuitenkin 9 kansanedustajaa.
Paavo sai eduskuntavaaleissa Uudeltamaalta noin 1250 ääntä. Olisi tarvittu ainakin kymmenkertainen määrä.
Miettikääpä, mikä olisi tarvittava määrä nyt. 150 000?
Paavon liikkeen kannatus ei näy missään marginaaleissakan.
- Anonyymi
Väyrynen valehteli tieten tahtoen ja vaihtoi asiaa puheessaan... Valehteli !
- Anonyymi
EU Eunukki Valehtelee,tulee valehtelemaan,mkenee valehtelemaan,
menee valehtelulle,l'hteevalehtelulta ,aikoo valehdella, tekee valehtelemalla,
ktttää puolustuksensa valehteluun rli EU Loosin Eunukki Natzi politrukki
on täynnä kavalia valheita.- Anonyymi
Ja tuo älyn-jättämän teksti on täyttä asiaa?
- Anonyymi
No ei varmasti kannata ,mutta kun ei Suomessa ole muuta euro kriittistä puoluetta kuin Perussuomalaiset, muut ovat jakamassa Suomalaista vaurautta ehdoitta milloin mihinkin Eu hankeeseen. Kai se on sitten mentävä noit äänestää et ei mee tuhkakki pesästä.
- Anonyymi
Kaikki puolueet ajavat EU:ssa myös Suomen etua. Vain persut liittoutuvat erilaisten huligaaniryhmien kanssa tuhoamaan yhteistyötä.
EU:n jäsenmaana Suomen vauraus on vain kasvanut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 413416
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352928Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412799SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682286Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411772Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.831448Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai651036- 511006
- 71913
Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois3827