Sanomalehti Pohjalaisen päätoimittaja on aiheuttanut myrskyn aviisissa kun on asettunut kokoomuslaisena kansanedustajaa alin ja palaa jatkamaan sitoutumattoman lehden päätoimittajan tehtäviä. Toimituksessa jotkut toimittajat ovat paniikissa, koska oudoksuvat päätoimittajan menettelyä.
Ottaisivat Pohjalaisessa Ilkasta mallia. Ilkka on aina tukenut ja ollut lojaali toimittajiensa asettumisesta ehdokkaiksi. Viimeinen kansanedustajaehdokas Ilkasta näkyy tehneen nousujohteisen uran ehdokkuutensa jälkeen, että sillä tavalla. Riippumattomuus on kuin veteen piirretty viiva.
Pohjalaisen väri rapisee
5
68
Vastaukset
- Anonyymi
Joo niin mut kepu pettää
- Anonyymi
Se on niiden elämän tapa, ja geeniperimä, ei nuista mamuista ikinä tule sivistyneitä kansakuntakelpoisia suomalaisia, ei koskaan.
- Anonyymi
Klamydia tietää Vaasalaiset on homeperseitä, niiden kans ei kannata tehdä mitään on sen verran sisäsiittoinen lauma!
- Anonyymi
Onko sielä "johtopiireissä" edes tiedetty ko. ehdokkuudesta tuliko asia täysin puun takaa
- Anonyymi
Sanomalehti Pohjalaisella eli ent. Vaasalla noita ongelmia on riittänyt. Yksi sen päätoimittajista , Malmivaara, oli Vaasassa armoton kunnallispoliitikko, jopa parempi siinä kuin kirjoittajana. Korjuksen urotekoihin jäi legendaarisen urheilutoimittaja Jokkerin suitsimisen. Lehden nimen vaihtaminen meni oudosti kun hasukamraati Ilkka kertoi siitä ennen Pohjalaista. Levikkilukujen valehtelusta se jäi kiinni. Lopulta ilkka pelasti ja osti koko pas...kan, tosin Pohjalaisen väki piti kauppaa pelkkänä Ilkan ahneutena. Nyt lehden syöksykierre on saavuttamassa huippunsa kun levikki on supistunut pitäjälehden tasolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541519
- 104921
- 75743
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412