Tulevaisuus on sellainen että persut tulevat olemaan

Anonyymi

useinkin hallituksissa mukana, sillä persut on ja pysyy eikä siitä tule pikkupuoluetta. Ensi vaaleissa nähdään kuinka persut kelpaa ihan täysin muille oikeistopuolueille, mitään ongelmaa ei ole. Hyvin mahdollista että persutovat seuraava vaalivoittaja, sillä Rinne upottaa demarit.

Joten löisin mitä tahansa vetoa että mm. Vasemmistoliitto ja Rkp ovat niitä puolueita, joiden kohtaloksi tulee istua oppositiossa jatkuvasti. Ainostaan demarien voittaessa voi käydä niin että vassut pääsee hallitukseen, mutta sekään ei suinkaan ole varmaa. Nyt kävi tuuri.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No, ei uutta auringon alla ajatellen ihmisen tyhmyyttä ja yhdistettynä tyhmyys valtaan. Kuten Antti Rinteen/kin viestityksestä ilmentyy, niin tämä suurimman puolueen antama valta murentuu hänen tyhmyytensä kautta.
      Niin, alamäellä ei näin ole vieläkään pohjaa. Näin puolueettomana ajatelijana olisi mielenkiintoista saada nähdä miten Jussi Halla-aho käyttäytyisi samassa tilanteessa. Tilanne, joka onn tulevaisuudessa ,sillä jokainen näkee miten muut puolueet oikein työntävät / nostavat toimillaan Perussuomalaiset suurimmaksi puolueeksi. Prosenttiluku vain ei ole tiedossa, joka on kaiken aikaa muuttuva.

      Niin, vaatii todella kasvua ihmisessä, joka valtaa saatuaan ei käytä sitä väärin. Valta ihmisessä on kuin hallitsematon viha. Tyhmyyttä molemmat - väärinkäytettynä. Tai miten molempia kasvanut ihminen voi käyttää elinympäristönsä raentamiseen. Voimakkaasti käytetty valta oikeudenmukaisuuden saamiseksi on hyväksi kuin myös väärien asioiden vihaaminen / vihastuminen on hyödyksi.
      Tätä vain harvoin havainnoi ihmisessä.
      m.l
      .

    • Anonyymi

      Niin, eurooppa-vaalit ovat tulossa.
      Paljon mahdollista, että yli puolet Suomen tulevista mepeistä on perussuomalaisia.

      Nuo muiden puolueiden puheet persujen yhteistyökyvyttömyydestä ovat menneet jo sellaiselle tasolle, että ei päätä, eikä häntää.

    • Anonyymi

      Kunhan nukkuvat vaan viitsivät raahautua äänestyspaikoille. Saa nähdä ottaako vieläkään riittävästi päähän ettei mikään muutu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      231
      2563
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      60
      1374
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1088
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      99
      1085
    7. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1058
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      992
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    Aihe