napa

tuleeko kenellekään napaan koskaa valkoista haisevaa eritettä?
jos niin tietoa mistä johtuu?
itsellä aina välillä.. johtuisiko jos on suihkun jälkeen jäänyt vettä navan sisään.??
1292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Napaan kertyy kaikenlaista moskaa esim. nukkaa vaatteista, hikeä ja rasvaa. Bakteerien kanssa kosketuksiin joutuessaan tämä erite alkaa haista. Siksi onkin hyvä muistaa säännöllisesti puhdistaa napa. Eli siis ihan normaalia toi sun erite on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tipu kirjoitti:

tuleeko kenellekään napaan koskaa valkoista haisevaa eritettä?
jos niin tietoa mistä johtuu?
itsellä aina välillä.. johtuisiko jos on suihkun jälkeen jäänyt vettä navan sisään.??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu