Al-Taee ehkä sittenkin äärimuslimi maltillisen vaatteissa

Anonyymi

Al-Taeen huoltajuuskiistan kohdalla herää yhä enemmän kysymyksiä:

"Al-Taeen mukaan äiti ei ollut sopiva lapsen huoltajaksi, hänellä ei ollut vakituista asuntoa, hän ei puhunut Suomen kieltä eikä hänellä ollut vakituista oleskelulupaa Suomessa".

Miten ihmeessä Al-Taee, joka on osoittautunut NIIN kyvykkääksi mieheksi, että on toiminut Ahtisaaren rauhanvälittäjänä ja noussut SDP:n kansanedustajaksi, ei ole ennen huoltajuuskiistaa kyennyt hoitamaan vaimonsa asioita tuon paremmin? Vaimo on asunut vuosikaudet suomessa, eikä hänellä edelleenkään ole ollut vakituista oleskelulupaa eikä ole edes oppinut suomen kieltä.

Vakituisen asunnon puutteen selittää loogisesti se, että hän on joutunut edellisestä henkensä kaupalla pakenemaan. Mutta noita aiempia ei selitä mikään muu kuin se, että Al-Taee on tarkoituksellisesti estänyt vaimonsa integroitumista suomalaiseen yhteiskuntaan. Tämä ei ole mitenkään ensimmäinen eikä ainutkertainen ilmiö. Tällaista kotimaasta tuotetun vaimon pimennossa ja paperittomana pitämistä tapahtuu ÄÄRIMUSLIMIEN keskuudessa länsimaissa pilvin pimein. Näin vaimo pidetään tarkoituksella riippuvaisena miehestä, alistetussa asemassa. Juuri niin kuin koraanin ÄÄRITULKINTA velvoittaa.

Vahingokseen Al-Taee on vedonnut huoltajuuskiistassaan juuri sellaisiin seikkoihin, jotka paljastavat hänen omissa motiiveissaan ja toimintatavoissaan suunnitelmallista julmuutta. Juuri sellaisia ominaisuuksia joita omaavat yksilöt tulisi pitää mahdollisimman kaukana poliittisesta päätöksenteosta.

16

<50

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Altaee itse tietysti esti vaimoaan opiskelemasta suomen kieltä. Kyllä se muslimismi on susi lammasten karvoissa.

      • Anonyymi

        Vaimo pysyy paremmin miehen vallassa ,kun ei opi kieltä.


    • Anonyymi

      Miten tämä sopii yhteen demarien tasa-arvo kysymysten ja mikä on naisten asema puolueessa? Nyt tarvittaisiin Tytti Tuppuraisen ja äijäfeministi Rinteen kommentit. Nämä ovat varmasti niitä demarien todellisia arvoja, joihin vedottiin kun Halla-ahon kanssa ei oikeasti edes neuvoteltu.

      • Anonyymi

        Tämä on juuri täsmälleen nykydemariutta. Käärme saa olla vaikka kuinka myrkyllinen, se ei haittaa, kunhan käärme on omassa leirissä.

        Siinä on demareiden arvopohja ja "tasa-arvo".


    • Anonyymi

      Tapauksen faktat puhuvat karua kieltään. Tässä olisi sosiaalidemokraateilla vakavan pohdiskelun paikka ja feministeillä iso työsarka. Mikäli siihen kyettäisiin ja tapahtuneet virheet myönnettäisiin ja korjattaisiin, voisi puolueella olla mahdollisuus menestyksekkääseen hallitustyöskentelyyn.

      Aiemman pohjalta näyttää vain kovasti siltä, että mitään ei myönnetä. Mitään ei korjata. Eikä mitään opita.

      • Anonyymi

        Kyseiset ismit on kohdistettu vain tiettyihin ihmisryhmiin. Näin ihmisryhmiin kohdostuvat syrjintä, vihapuheet ja -teot saadaan naamioitua mukamasjalojen aatteiden taakse.

        Se on sitä suvakismia puhtaimmillaan.


    • Muhametti natsi karkotettava Irakiin.

    • Anonyymi

      Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?

      • Anonyymi

        alkoholistin dementialääke jääny taas ottamatta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        alkoholistin dementialääke jääny taas ottamatta?

        Vastaa pelle kysymykseen äläkä viisastele!


    • Irakissa Saddamin aikaan sunnit vainosivat shioja. Tällöin al-Taeen perhe pakeni sieltä. Husseinin perhe on palannut, koska nyt shiat ovat vallassa. Ovatko Suomessa hotellimajoituksessa olevat irakilaismiehet sunneja vai shioja? Miksei al-Taee hoitanut heitä kotiin, missä perhe on korkeassa asemassa hallinnossa? Miten CSMI ja SDP voivat palkata vaimoaan pahoinpidelleen sovinistin, jolla on rasistisia ajatuksia?

      • Anonyymi

        SDP haluaa tehä kamelikauppoja, Niillä on oma kameli ojassa-.


    • Anonyymi

      ISIS on ovela

    • Anonyymi

      Ei tehdä yksinkertaisista asioista vaikeita. Jostain syystä Al-taee on vain liittynyt väärään puolueeseen, on sitä sattunut kantasuomalaisillekin. Kun katsoo mistä kaikista asioista Al-taeeta on julkisuudessa syytetty, niin voidaan todeta että Al-taee onkin itse asiassa ilmiselvä PERSU. Tilanne korjautuu yksinkertaisesti sillä että Al-taee kolmiloikkailee SDP:stä Persuihin. Samalla hänen väärät tekonsa muuttuvat ansioiksi.

    • Muisakaa Juicen kappale Allah!!!

    • Anonyymi

      Kyllä mies on idiootti, jos vaimo joutuu menemään turvakotiin.
      Se on täysin varma tieto.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1275
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      716
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      656
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      632
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      606
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      535
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      463
    10. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    11. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      437
    13. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      113
      434
    15. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      19
      430
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      427
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      417
    18. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      390
    20. Veikkauksen asiamiehen provikat?

      Minkä verran peliautomaatin pitäjä saa peliautomaatin tuotosta?
      Maailman menoa
      28
      379
    Aihe