https://www.suomenuutiset.fi/onko-tama-vitsi-poliiseja-sioiksi-kutsuva-dan-koivulaakso-hallitusneuvottelujen-oikeusvaltiotyoryhmaa/
Al-Taeen todellinen karva pidettiin äänestäjiltä salassa 1/2 vuotta, vaiika se oli SDP:n tiedossa.
Valtamedia odotti vaalit, ja julkaisi uutiset vasta tulosten jälkeen. Mikäli al-Taee ei olisi päässyt läpi olisi Perussuomalaiset nyt suurin puolue.
Al-Taee, vaikka onkin sairauslomalla on ajatuksineen hallitusneuvotteluissa läsnä.
Risto Rohkeaa edustaa Tytti Tuppuraisen johtamat demarinaiset ja shia muslimien kaveri Dan Koivulaakso. Koivulaakso tunnetaan kansallismielisten ankarana arvostelijana.
Shia muslimit taas ovat kurdien kanssa eri puolilla lähi-idän konflikteissa.
Sunni muslimit ja kurdit ovat venäläismielisiä Iranin tukemia shioja vastaan.
Onneksi siis Suomen kkannalta venäläisten tukemia shioja on Suomessa turvapaikanhakijoina se 30000 ja jo aiemmin tullett al-Taeen tukijat. Nyt saadaan kansallismielisten miekkarit ojennukseen.
Toki samalla kurdit joutuvat ahtaalle. Tsemppiä Dan Koivulaakso olet vallankahvassa!!!!
Mycket bra, att också SFP har börjaat stöda sia muslimer.
Kepukin on siirtynyt juutalisia vastaan! Samassa rintamassa ovat vihreät olleet koko ajan!
Al-Rauhantaeen avulla Suomi oikeusvaltioksi!
17
69
Vastaukset
Hallitusneuvottelijoilla on siis sama arvopohja! Harm, että valtamedia on kääntynyt al-Taeen vastaiseksi. Demarit olisivat joutuneet erottamaan al-Taeen ryhmästään, mutta heidän onnekseen hän jäi sairauslomalle. Asiaa käsitellään vasta, kun hallitus on kasassa. Hallitus kasataan rasismin avulla. Samalla keinoin SDP saavutti niukan vaalivoiton ja Persuut pakkosiirrettiin äärioikealle.
- Anonyymi
Seiskan mukaan Al-Taee pitää hauskaa hoitopaikassaan. Nauru raikaa ja tunnelma on hyvä!
- Anonyymi
Rauhan Taee ulkoministeriksi!
- Anonyymi
Hoitopaikan tädeistä lisää potentiaalisia äänestäjiä/kannattajia. Kun on niin hauska mies..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rauhan Taee ulkoministeriksi!
Tai ainakin Suomen Israelin suurlähettilääksi!
- Anonyymi
Dan Koivulaaksosta oikeusministeri tai sisäministeri!
- Anonyymi
Keskustan kannattaa hajottaa tuo hallitus heti Suomen EU-johtajuuskauden jälkeen ja siirtää vasemmisto oppositioon, jonne se kannatuksensa puolesta luonnollisesti kuuluu.
- Anonyymi
Keskusta kantaa vastuunsa, muuttaa politiikkaansa alkiolaiseen suuntaan eli muistaa köyhän asiaa. Keskusta kantaa Rinteen hallituksessa vastuunsa, pääsee vielä Rinne II hallitukseen mukaan.
- Anonyymi
Näin ujutetaan ix lam maahamme.
- Anonyymi
Tuommosella sosdemien hallituksella ei oo paskanvirkaa, jos se perustuu tuommoseen luihuiluun, ja arvopohjan irvikuvaan ! Se on iljetyksen ruttoa levittävä tunkio !!!
Dan Koivulaakso pitää Suomi Ensin ja muut hörhöt ojennuksessa, eikä heitä nähdä mieltä osoittamassa Säätytalolla Myöskään kurdit eivät siellä mekkaloi, eikä muutkaan Nato-mieliset.
Venäjää vastaan ei miekkareita järjestetähttps://www.sttinfo.fi/tiedote/rauhanneuvottelija-hussein-al-taee-on-vuoden-2019-risto-rohkea?publisherId=66784269&releaseId=69854307
Demarinaiset rakastavat ruskeita silmiä. Miehille pitäisi tuoda ruskeita naisia, jotka ovat hätää kärsimässä.Tullee lyhytikäinen hallitus.
- Anonyymi
"Mutta noin muuten musta tuntuu, että ei ole enää omalta osaltani hedelmällistä käytä tätä keskustelua. Loputon keskustelu on turhauttavaa, musta pitäisi ennemminkin pyrkiä jatkuvaan kamppailuun.”
PERUSSUOMALAISET TEKIVÄT MAAILMAN ÄLYKKÄIMMÄN PROTESTIN MUITA EDUSKUNTAPUOLUEITA KOHTAAN. hE PROTESTOIVAT KANSAINVÄLISESTI TUNNETULLA KELTAISELLA. TÄSTÄ VAALIKAUDESTA TULEE TOSI MIELENKIINTOINEN, KUN ÄLYKKÄÄT PERSUT OVAT OPPOSITIOSSA.
- Anonyymi
Pelleface tai se videolla Arhinmäen vieressä esiintynyt vanhuksen tappaja-arabi oikeusministeriksi.
Dan Koivupölkkypää maatalousministeriksi. - Anonyymi
Noin kova kommunisti maatalousministeriksi? Sehän sosialisoi koko maatalouden ja muutenkin meistä taitaa kehkeytyä oikein kelpo kommunistinen valtio.
Sillätavalla ja Keskusta myötäilee siellä hallituksen toimia. Onpa aikoihin eletty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5018693Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1335985Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3445046Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594677Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744236Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1663993SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1743836- 911798
- 1011333
- 47929
