Ihmiskunta kaikkine uskontoineen ja eri nimisine eri krist. kuntineen elää ja toimii jälleen ihan samoin, samanlaisessa ajassa ja samalla tavalla, kuin Nooan aikaiset, saatanaa tuomiokseen palvelevasti.
Missä on ne vanhurskaan Nooan kaltaiset, ne pelastukseksi vaihtoehtoa, Kristuksen Jeesuksen apostolisia seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentavaan Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsutut.
Jeesuksen nimessä.. heitä peräänkuulutteleva / etsivä, Tähän em. pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa ramentavaan Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen näyllå armoitettu, vähäinen palvelijansa ja seuraajansa.
Tuolla… http://www.suomenkristityt.foorumimme.com Herätyys, nimimerkkisenä
Ihmiskunta jääleen kuin Nooan aikana!!
10
110
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on eri aika. Koskaan ei ole ollut näin turvallista. Ihan todistetusti. Koskaan ei ole ollut näin paljon hyvinvointia. Ruokaa, koti missä asua, , huvituksia jne. Ei koskaan. Ja paremmaksi menee.
- Anonyymi
pilvilinnoissa on mukava haaveilla ja elää...??
- Anonyymi
Oli kyllä ennenkin,turvallisuus on heikentynyt ,mutta noan aikanakin maa oli tullut täyteen väkivaltaa.Kunhan teknikka yltää samalla tasolle kuin noan aikana,tulee loppu.
- Anonyymi
Niinhän ne uskoi / luuli Nooan aikaisetkin. kunnes se maailmansa lopulliseksi LOPUKSI tuomio yllätti!! Jolta vain ne palastukseksi vaihtoehtoa, silloin Nooan arkkia, Jumalan Sanan mukaisesti ja mukaiseksi rakentaviksi yhtyneet, Nooan perhekuntalaiset pelastui. Että se siitä, jumalattomien, "pirun" hyväksi ja puoesta uskosta!
(Herätyys)
- Anonyymi
Kun olet rehellinen, huomaat vaaran merkit. Yltiöpäinen vihreä svsitsevaisuuden aalto pyyhkäisee ylitseni kuin sinilevälautta myrkyttäen kaiken .
Kun sanotaan rauha rauha niin silloin ....... maailma todella on kuin nooan aikana tai lähellä sillä raaistumista tapahtuu ,mutta ihmiset ei sitä tajua kun ovat samanlaisia nauttivia hedonisteja kuin sammakko keitin vedessä ...vesi lämpenee ja lämpenee ja siihen tottuu kunnes palaa...
Ei näe metsää puilta kun kaikki tapahtuu pikkuhiljaa ja tvssäkin tappaminen on viihdettä eli mitä hulluutta ja sitten se hetki yllättää ihmiset .- Anonyymi
Kyllä tuollaisen voi ptisista! "Ja maa tuli täyteen väkivaltaa!" Ja tuo on tilanne juuri nykyään!
- Anonyymi
Raamatu erikoisuusia:aimot pääsevät autuaaksi lasten synnyttämisen kautta!"Apostoli Paavalin kirjessä. Ja Jeesuski mainitsi lapsen ottamisen tykö, hän ottaa Jeesuksen vastaan. Ja saa Jeesus palkinnon!
- Anonyymi
Moet ihmiset unohtaneet Jumala!
"Teile on syntynyt Vapahtaja, Kristus!"
"Kunnia Jumalalle korkeuksissa ja ihmisille hyvä tahto!"
"Rakasta Jumalaa yli kaiken ja lähimäistäsi niinkuin itseäsi!"
Uusi Testamentti - Anonyymi
Jumala ei ole unohtanut ihmisiä!
Jumala käseekaikkia ihmisiä tekemään parannuksen Apostoli Paavalin saarassa Ateenalausile! Apostolien tekojen 19. luku
"Jeesus on sovittanut ihmisten synnt! Ja Jumala antaa kaikki synnt anteeksi ja puhdistaa kaikesta vääryydestä." Apostolli Johaneksen 1. kirje
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812606- 1892128
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1771986Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1241803- 1651760
Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311675Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1791285Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,721277Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711235Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c801181