Tärkein neuvo miehille

Anonyymi

Älkää siis kertoko naiselle omista tunteistanne liian aikaisin. Tämä tappaa naisen kiinnostuksen, ellet sitten ole joku miljonääri pankkiiri-lääkäri.

Tvis miehen ei kannata tunteitaan paljastaa, eikä liiaksi kehua naista. Varmaan nainen saanut kuulla esimerkiksi ulkonäöstään kehuja jo ihan tarpeeksi. Rentut eivät puhu tunteistaan ja käyttäytyvät huonosti, juuri niinkuin nainen ei haluaisi miehen käyttäytyvän ja tämä herättää naisessa kiinnostuksen. Löperö asenne ja naisen jalustalle nostaminen karkottaa naisen. Tunteista ei tarvitse kertoa, näyttää naiset aidosti ihastuessaan roikkuvan vaikka minkälaisten käsipuolessa, joten tätä ei tarvitse tavis miestenkään tehdä.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä tuo mies niistä liioin puhunutkaan ihastuksen tunteet tappoi omalla itsekkyydellään pelasi toisen kanssa vaikka kielsi sen mutta käry kävi hän ei sitä tiedä että tiedän,,

    • Anonyymi

      Oikeastaan jos on tunteita on hyvä sanoa jos ei niin sekin. Niin ei tarvitse kuluttaa aikaansa ihmisen kanssa jolla on eri suunta.

      • Anonyymi

        Täysin samaa mieltä!


      • Anonyymi

        Parempi kun ei sano niistä. Näin se vain on. Miehille myös neuvo, että naisen ohjeita näissä asioissa ei kannata kuunnella. Joskus nainen saattaa haukkua renttumiestä ja tämän käytöstä, mutta yllätys yllätys juuri samaisen miehen kanssa päätyvät sänkyyn ja suhteeseen. Mies joka ymmärtää naista ja on avoin jää kaveri asteelle herkästi. Parempi olla puhumatta tunteistaan aluksi. Hieman jännitystä peliin ja ei olla itsestäänselvyys naiselle.


    • Anonyymi

      Kerrottu on, ei se mihinkään johtanut, joten eipä sillä ole mitään merkitystä. Tuntui se silloin pahalle, mutta aika hautaa muistot.

    • Anonyymi

      Kyllä saa kehua jos aihetta, oma reilun puolen vuoden takainen nettituttavuus, joka elää sen 80 luvun menestystä, tuumas vaan että jos oisit hieno nainen(tarpeeksi rikas elättämään hänet) "pitäis sänkyhommien jälkeen kysyä että jotta miltä nyt tuntuu, narsisteja paljon noilla saiteilla, miltei 60 papsut dissaa 10 vuotta nuorempia naisia, jotka arvioidaan max 40v näköisiksi, koska ovat joskus saaneet 30 ukrainalaisen suhteeseen, joka halusi lapsen, jotta ei tarvis olla töissä ja saisi kaikki tuet.

    • niiku.sillee

      <<Tärkein neuvo miehille<<

      ...on että rakkaus synnyttää vastarakkautta. Ei naisen eikä miehen kannata peitellä sitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      83
      6432
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      446
      4492
    3. Aleksei Miltsakov - venäläinen uusnatsi antaa oppitunteja lapsille

      34-vuotias Miltsakov palvelee Le Monden mukaan yhä Ukrainassa tiedusteluun ja sabotaasiin erikoistuneen Russitš-yksikön
      Maailman menoa
      63
      3664
    4. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      117
      2369
    5. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      137
      2309
    6. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      22
      1046
    7. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      69
      990
    8. Luuletko, että löydetään vielä

      Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta
      Ikävä
      52
      926
    9. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      91
      832
    10. Ajatteletko koskaan

      Että rikoit luottamukseni?
      Ikävä
      59
      725
    Aihe