Ihmiset täällä Los Angelesissakin dumppaa surutta muovijätteensä vesistöihin, koska keräyspisteitä ei ole. Oma mökkijärveni lähellä LA:n keskustaa on täynnä muovipalloja. Kalat ovat viimeisten kymmenen vuoden aikana vähentyneet radikaalisti ja pilkkiminen on talvella vaikeaa, kun rei'ästä pompsahtelee muovipalloja, eikä kaloja. Kaupunki ottaa juomaveden yli 4 miljoonalle kaiken lisäksi tästä järvestä. Yksi TV- crew teki juuri ohjelman tästä mökkijärvestäni ja tältä siellä näyttää:
https://youtu.be/uxPdPpi5W4o?t=26
Muovijäte todellinen ongelma A,merikassa!
1
66
Vastaukset
Wikipedian mukaan tuollaiseen pallomereen johtaa usein pieni liukumäki ja portaat tai porrasaskelma. Niitä huomannut videolla. Rakennetaanko ne myöhemmin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t907286- 353851
- 453460
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402582- 2192518
- 402393
- 1292309
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292209Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna191943- 451902