henkilökohtaisuuksiin

lahjomaton

Henkilökohtaisuuksiin menevät asiattomat ilmaisut täällä alkaa tympimään.

Olenko ainoa joka tykkää, että valvontaa olis tehostettava?

Kertokaa mielipiteenne, asiattomatkin haukkumisetkin luetaan!

5

1813

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rupi

      lasten hiekkalaatikkotorailulta maistuvaa kirjoitustoimintaa täällä. rekisteröimättömyys mahdollistaa sen, lisänä vapaa kontrolloimaton sana (= mahdollisuus purkaa patoutumiaan muihin, ei ole varsinainen loppuunharkittu mielipide tai mielipide lainkaan)

      kenen syy? jaa-a sitä kannattaa miettiä jokaisen. tosin aikuisuutta ei saavuteta lukumääräisesti tiettynä vuotena.

      valvontaa kyllä, ei tarkoita alistamista! vaan oltava syy ja seuraussuhde kaikille toimille.

    • Kri

      Sivistyneeseen keskusteluun vaikkapa karavaanariasioista kuuluu vain aiheseen liittyvät asiat. Ei henkilöön kohdistuvat tökkimiset.

      Mielestäni laatua ei saada aikaan valvomalla vaan me itsekukin kommenteillamme teemme sen laadun, tai sitten ei.

      Näissä nimimerkin suojissa käytävissä keskusteluissa näyttää olevan suoranainen vitsaus nuo asiattomat/luokkaavat viestit. Keskustelun taso on samaa luokkaa kuin yleisten vessojen seinillä. Sieltäkään ei yleensä löydy kirjoittajan oikeaa nimeä.

      Foorumit joissa touhutaan omilla nimillä ja vasta rekisteröitymisen jälkeen, on meno paljon asiallisempaa!

    • jesse jepulis

      Samaa mieltä noista karvanoppaooppeli kirjoittajista, mutta ei se aikaisempi Sheriffikään järjellä ollut varustettu. Provoihin ei kannata uhrata aikaa,mieltä eikä vastata.

    • ???????

      Tämäkin saitti on häiriintyneiden vapaata temmellyskentää, ja kaikki mihin pääsee kiinni, myös tartutaa. 85% kirjoitusten vastauksista on pelkkää paskaa, tai sen torjuntaa. Samaa näkyy myös aloitusten suhteen. Suurin osa kirjoittajista ei tiedä karavaanariudesta mitään.
      Parhaat, ja asiallisimmat keskustelut käydään paljon pienemmissä piireissä, kuten tiedät. Ne vain eivät tavoita laajempaa kävijäkuntaa. ONNEKSI.

    Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      181
      1248
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      883
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      809
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      664
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      584
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      308
      578
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      569
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      530
    Aihe