"Uutissuomalainen:
Uusi lapsiasiavaltuutettu toisi Isis-taistelijoiden lapset Suomeen
Lapsiasiavaltuutettu Elina Pekkarinen vaatii Suomea järjestämään suomalaisten vierastaistelijoiden lapset turvaan kotimaahan.
Pekkarinen sanoo Uutissuomalaisen haastattelussa, että näin tulisi toimia tarvittaessa vaikka väkisin.
Pekkarisen mukaan suomalaisten vierastaistelijoiden lapsilla on samat oikeudet erityiseen suojeluun kuin kaikilla muillakin suomalaislapsilla.
– Tulisi selvittää, suostuvatko vanhemmat lastensa siirtoon, ja jos eivät, on harkittava tahdonvastaisia toimenpiteitä."
Mitä mieltä tästä? Saisimme ikärakennetta hieman parempaan suuntaan. 🤔
Pelastetaan edes lapset?
15
78
Vastaukset
- Anonyymi
Isis lapsissa on tulevaisuus.
- Anonyymi
Sun lapsessa ei ainakaan oo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun lapsessa ei ainakaan oo
Ja sun ei ainakaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sun ei ainakaa
Oletteko te tarha-ikäisiä,viestienne perusteella ainakin?
- Anonyymi
Kannatan sitä,että lapset tuodaan vaikka väkisin Suomeen ja sen jälkeen aletaan yhdistämään perheitä,eli myös lasten äidit ja isät Suomeen,eihän lapsia voi erottaa vanhemmistaan.Ja jos lasten isien sukulaiset haluavat myös Suomeen niin sekin pitää sallia.Ja sittenhän meillä on täällä omat Isis taistelijat ja jos he haluavat niin Suomessa laitetaan voimaan Šaria laki.Näin saadaan tännekin järjestys.
- Anonyymi
Mulkkuuu mita sina horisit alykaapio?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulkkuuu mita sina horisit alykaapio?
Siis ei voi olla totta,sinä otit kaiken todesta kun kirjoitin Isis lapsista,perheiden yhdistämisestä ja Šaria laista,hei haloo!!!
- Anonyymi
Äidit veivät itsensä ja muksunsa taistelemaan ja katsomaan maailmaa, pysykööt siellä.
Mutta, jos nyt jonkin niistä tuoda pitäisi, niin ehkä kaikkista nuorimmat.
Kuiteskin niin että ovat jossakin koulukodissa oppimassa käytös, Yms sivisty tapoja.
Kuiteskin kaikkista parahin ratkaisu olisi, että pysyisivät siellä missä ovatkin. - Anonyymi
Lähtivät tekemään parempaa maailmaa sinne. Eihän uudisraivaajatkaan olisi onnistuneet, jos valtio olisi ensimmäisen vastoinkäymisen tultua noutanut heidät takasin.
Ei muuta kuin huntu kireälle ja töihin paremman maailman eteen. Lapset on tarpeen tulevaisuuden takaamiseksi. - Anonyymi
Tämä peli ei lopu koskaan, nämähän eivät jätä kiveä kiven päälle
näissä on ainainen hävityksen liekki sisuksissa- Anonyymi
Sinun päälle ne jättää kasan kiviä.
- Anonyymi
Höpö, ei vääräuskoista haudata kivikasan alle.
- Anonyymi
Tottakai!
Kaikki pahoinvoivat lapset suomeen!
Suomi osaa mielenterveyshoidot niin kuin Pekka-eric Auvisen kohdalla ja monen muun kanssa.
Tänne vaan!
Hoonosoomi tk lääkärit voi antaa niille tk:ssa lääkkeet kouraan ilman kontrollia niinkuin Auvisen tapauksessa. - Anonyymi
halutessaan suomen naiset voi vehkeensä leikkoottaa ja olla miestensä orjia ja nyrkkeily palloja, mutta ei sitä islamia ja sarialakia tartte tänne suomeen väkisellä tuora se on helpompaa kun muuttaa sinne missä on islam, nämä terroristien vosut on itse valinneet islamin ja orjan osan pitkän harkinnan jälkeen tyytyköön nyt siihen.
- Anonyymi
Aloittajalta täs pitää lapset pelastaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242431Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472047Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261902Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101723Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581508Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121042Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181029- 55890
- 63875
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2828
