Toivottavasti ei enää ikinä tarvi kuulla sitä saatanan pa-kaa biisiä.
EI VIT_U JATKOON!
DARUDEN PA-KA BIISI EI PÄÄSSYT FINAALIIN!!
38
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Se yksi nollatason vanha eurovisiolaulaja Krista Siegfried on aina kommentoimassa ja hehkuttamassa näitä alkukarsinnan kisoja. Nytkin se kusi allensa hunajaa, kun Rejman sai sal lollotuksensa vedettyä läpi.
Krista oli niin varma että esitys meni aivan loistavasti. Taustavideolla tyttö sukelsi uima-altaassa ihan onnistuneesti ja taustan yksinäinen tanssijatyttökin kuulemma täytti esityksellään ihan koko lavan.
Ei ole YLE:n palkkaamilla kommentaattoreilla minkäänlaista ammattimaista silmää. Osata arvioida näitä eri maiden esityksiä, ja Suomen esitystä siinä mukana.
Krista ja se Kymppitonnin juontaja, ne on kaksi sokeaa kommentoivaa kanaa. Ne ovat aina täysin varmoja että Suomen kappale on ylivoimaisen paras, ja menee jatkoon.
Tavallinen talliainen kotikatsomosaa kuuntelee "Look away" toistelua, ja tietää varmaksi että tällä latteudella ei jatkoon ole mitään asiaa- Anonyymi
Edellinen Israelin voittokappaleppa aikoinaan pääsi jatkoon ja jopa koko kisan voittoon. Aikamoinen tämän ajan kuvatus oli tuokin kappale. Ihmisillä ei ole todellisuudentajua näihin kisoihin pyrkiessään. Vaatii melkoista kestävyyttä kuunnella tuota Israelin voittokappalettakin uudelleen.
- Anonyymi
Ja Israelin viimevuotinen oli hyvä? Hyvin vaikea on kyllä arvioida millaisella esityksellä ja kappaleella noissa kisoissa voi pärjätä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja Israelin viimevuotinen oli hyvä? Hyvin vaikea on kyllä arvioida millaisella esityksellä ja kappaleella noissa kisoissa voi pärjätä.
Tasokkaalla esityksellä ei ainakaan. Pilailun kohteenahan nämä viisuilut nykyään ovat.
- Anonyymi
Niin siinä oli tarkoituskin käydä.
Yleensä artistit EI halua sitä nakkia,
kun siellä vaan pilaa maineensa.
Ja miksi pitäisi loilottaa koko euroopalle?- Anonyymi
Antti Tuisku teki viisaasti, kun heti kieltäytyi moisesta kunniasta.
- Anonyymi
"Äijähaara vakuutti" ja villitsi yleisön.....se jo sanoi kaiken tarvittavan!!! = BULL-SHIT
- Anonyymi
Naurettavaa edes kuvitella, että olisi päässyt edes semifinaalista eteenpäin.
- Anonyymi
Yllätys että ei pärjännyt nyt vasta kuulin biisin ja luuka vei luuka vei luukavei x 150 hahaha ja luuka vei luuka vei ja alussa yhdessä kohtaa vielä mikki otsankohdalla kun kaikuu jo luuka vei luuka vei hahahaha. Yksi artisti heilu kepin pässä oli loistava ja sitten islanin örinä äijä oli kova.
- Anonyymi
Darude pirautti itkut, kun hylky jatkoon tuli. Yhtään kyyneltä ei moisen tähden kannattaisi vuodattaa. Viime vuodet ovat osoittaneet, että täysjärkisten ei pitäisi ollenkaan lähteä hulluttelemaan.
- Anonyymi
Nyt meirän darute muistetaan aina euroviisufloppidarutena kukaan ei enään muista sitä sandstorm biistä kuten tähän asti voihan floppi minkä menit tekmään yle sinne meni taas yksi artisti ö mappiin.
- Anonyymi
Euroviisut ovat maailman suurimmat poikkeavien bileet. Voisi järjestää veikkauksen, kuka noista ns artisteista kusee seisoaltaan ja kuka istualtaan.
- Anonyymi
Entäs nämä kotoisat salkkarit, koko perheen kokoontumisaika telkkarin ääreen? Seksuaalisuuden täysimittaista ylistystä, etenkin homouden. Opetusohjelmaa perheen pienimmille ja elämän realiteettien painotusta hieman vanhemmillekin?
- Anonyymi
Rakkaudesta piisissä pitäisi kertoa ei pelotella ihmisiä.
- Anonyymi
Muualla ei vouhoteta asiasta niinkuin täällä.
- Anonyymi
Kuka on darude ja mikä on tämä seksuaalipoikkeavien mainosfestari?
Toivottavasti romahtanutta formaattia ei milloinkaan tuoda Suomeen.- Anonyymi
Voittaja pitää aina seuraavat bileet eli kerran on suomi pitänyt bippalot ja ei tuo kyllä romahtanut ole nythän se nimenomaan kukoiistaa parhaimilaan sitten 80- luvun kun koko euroopa on vähemmistö öyhöttäjä paikka sateenkaari on eu uusi värisarja.
- Anonyymi
Väärään paikkaan yritettiin viedä ilmastovouhotusta.
- Anonyymi
Juuri oikea paikka yleisö viisuissa ja fanit on nimenomaan imlastohörhöjä mutta kun laulu meni luuka vei luuka vei luuka vei x150 niin tuskin kukaan tajusi mikä oli aihe naurataa vielkin luuka vei luuka vei.
- Anonyymi
Miten joku osaa tehdä noin tylsiä kappaleita? Taitoahan sekin vaatii. Homo/ilmastopelleily ei kuulu musiikkiin mitenkään, sahasivat oman oksansa poikki typeryydellään.
Eikö se musiikki ole se tärkein kriteeri edelleenkin? Ainakin pitäs olla, mutta ei taida enään pitää paikkansa. Melkoista sirkustouhua, musiikista viis.- Anonyymi
Nimi muutettava Eurosirkukseksi. Viisuilla ei ole enää mitään tekemistä musiikin kanssa.
- Anonyymi
Homo ilmastopelleily on ollut myyvin aihe jo vuosia pitkin maailmaa varsinkin ameriikasassa ettkekö te edes sitä tiedä? hahaha noloa "asiantuntevuutta" teiltä. Homma kaatu siihen että biisissä hoetiin kahta sanaa lukaa ja veitä luuka vei x 150 ei ihan myy muutenkin puuteita oli tanssia ois pitänyt olla 5 sukupuolinen ja 3 ei sukupuolinen oletettu sillä ois tullut lisää myös ääniä liian vaisua oli homma.
- Anonyymi
Eikö Darude ole maailmankuulu melkein kuin Saara Aalto ja Alma?
- Anonyymi
On kuuluisampi maailmalla kuin nuo mutta se kuuluisuus tuli vuosisadan alussa yhdestä biisistä.
- Anonyymi
Se yksi hitti taitaa olla 90-luvulta. Siitä voisi päätellä että biisintekotaito ei ole parasta luokkaa nykyään. Ennuste oli siis huono. Kai niitä nyt tuoreempiakin biisintekijöitä luulisi Suomesta löytyvän.
- Anonyymi
Minusta se oli parempi kun kymmenen ekaa biisiä. Enempää en jaksanut kuunnella. Tykkään kyllä hänen musiikistaan. Koko eroviisu juttu vaan on ihan menneestä maailmasta. Voisi lopettaa ja keksiä jotain uutta. Parempi toi Darude kuitenkin kun ne muut siellä. Minusta ne oli tosi kökköjä paitsi Portugali, se oli riittävän retee. Ei darudessa ole mitään vikaa nk taustamusiikkina. Ja aika kaunis se kappale myös.
- Anonyymi
Parempi kuin 10 ekaa? jaa darude oli se 3 esiityjä ketähän sä luulit darudeksi? hahahahah. Luuka vei luuka vei luuka vei x 150 on sinusta hyvä biisi hahaha tosin tällästä on nuoriso musiikki on nykyään 3 sanaa ja sitä hoetaan koko biisi välillä ei ole edes sanoja uuh aah ja sitä sitten 5 minuuttia mut hyvä et joku diggaa ei mennyt ihan hukkaan hahaha.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parempi kuin 10 ekaa? jaa darude oli se 3 esiityjä ketähän sä luulit darudeksi? hahahahah. Luuka vei luuka vei luuka vei x 150 on sinusta hyvä biisi hahaha tosin tällästä on nuoriso musiikki on nykyään 3 sanaa ja sitä hoetaan koko biisi välillä ei ole edes sanoja uuh aah ja sitä sitten 5 minuuttia mut hyvä et joku diggaa ei mennyt ihan hukkaan hahaha.
Hyvinhän tuo on sinuun uponnut höhöhöö muuta et osaa kuin jokeltaa luukavei hahaahaa.
Muista vaihtaa vaipat kerran päivässä ja äänestää persuja.
- Anonyymi
Pilasiko Darude nyt sen vähäisen maineensa? Nyt hän tunnetaan tästedes vaan euroviisu darudena.
- Anonyymi
Seuraavksi vielä vain elämää formaatiin niin siinpä se viisudaruden ura sitten oli. Tai oishan tos viel bb ja saarella sörjöttävät.
- Anonyymi
Siinä nähtiin kun ei viitsitä panostaa edes esiintyjän vaatteisiin ja muuhun ulkomuotoon.
Törkeät housut suoraan sanottuna, kuin jätekuskin varahousut kun menee pesemään autoaan.
Jos sellaista ei tajuta, turha toivoa muutakaan. - Anonyymi
tuli ihan mieleen biisi, jolla molvania pyrki euroviisuihin jokunen vuosi sitten.
https://youtu.be/n2KZjUYC9GQ
mutta ei päässyt, koska euroviisuihin ei pääse maat, joita ei ole olemassa.- Anonyymi
Viktor Kalborrek olisi voinut päästä Bulvanian edustajana.....???
- Anonyymi
Eipä ollut yllätys ettei päässyt finaaliin.
- Anonyymi
Pienet on pojalla murheet, jos yksi turha viisu aihuttaa noin ison reaktion. Ettei kyse olisi kuitenkin jostain henkilökohtaisemmasta ongelmasta.
ps. En ole kuullut kyseistä biisiä kuin kerran, joten tavoissamme on jokin merkittävä ero - Anonyymi
Persujen syytä!
- Anonyymi
Biisissä olisi pitänyt tuomita jyrkästi suomalaisten aiheuttama ilmastonmuutos sekä suomalaisten rasismi.
- Anonyymi
Kyllä se tuomitiin monta kertaa laitan sulle biisin sanat Luuka vei luuka vei luuka vei luuka vei x 150.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213307
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402681Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2082212Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131698Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191509Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521461- 971379
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621201Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951174