Eurovaalien ääniennätys on näihin vaaleihin asti ollut Paavo Väyrysen vajaa 158,000 ääntä.
Nyt kun Väyrynen on tuhonnut oman kannatuksensa niinTeuvo Hakkaraisella on hyvä mahdollisuus murskata Väyrysen ennätys, jopa 200,000 äänestäjää on mahdollista.
Rikkooko Teuvo Hakkarainen ääniennätyksen
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Teuvo Hakkarianen tuo hieman maalaisjärkeä brysselin poliitikoille, kiitos!
- Anonyymi
Saakohan Väyrynen edes 1500 ääntä tällä kertaa?
- Anonyymi
Täältä ainakin ropisee ääni Teuvolle, eikä yhtään haittaa jos kermaperseet katselee pitkin nenänvartta.
- Anonyymi
Kuka äänestä Hakkaraista, kun ei edes halua Europarlamenttiin. Siitä kertonee ettei ole vaivautunut avaamaan kantojaan vaalikoneiden vastauksissa. Tämä taas kertonee siitä, että Hakkarainen ei tiedä EU:n asioista ilmeisesti mitään.
Tällaisen ummikon lähettäminen Euroopan Unioniin ei ole Suomen eikä Persujen edunmukainen valinta.
Äänestäkää mieluummin kunnon ehdokasta
https://www.piiakurki.fi/ - Anonyymi
Se on ihan sama osaako Hakkarainen kymmentä sanaa enempää englantia. Onhan siellä simultaanitulkit olemassa kaikilla muillakin mailla, Ranskaa ja Englantia myöten. Miksi ei Suomi ja hakkarainen saisi käyttää simultaanitulkkeja samalla lailla?
Kun antaa äänen Hakkaraiselle, se on suomalaisen peruskansalaisen viimeinen mahdollisuus pitkään aikaan kertoa kantaansa mihinkään asioihin. Pariin vuoteen mitään vaaleja ei tule.
Nostetaan Hakkaraisen äänisaalis 200.000 ääneen. Sellainen peruskansan antama muistututus jää eliitille kirkkaasti muistiin ja mieleen.- Anonyymi
Päätökset tehdään kahvion puolella eikä ne tulkit siellä ole!
Nim. Van beer
- Anonyymi
Vaalikone kertoo olen 63% samaa miltä Hakkaraisen kanssa asioista.
- Anonyymi
Toivottavasti myös persuilla on sen verran järkeä päässä, että he antavat äänensä sellaiselle ehdokkaalle, jolla on parhaat edellytykset ajaa asioita eli hyvin koulutetulle, kokeneelle, kielitaitoiselle ja hyvät eurooppalaiset käytöstavat omaavalle ehdokkaalle. Persuissakin on tällaisia ehdokkaita runsaasti. Kielitaitoa tarvitaan erityisesti verkostoitumisessa ja yhteistyössä oman ryhmän sisällä ja myös ryhmien välillä.
- Anonyymi
Mutta ei ole helppoa Keskustan Sipilälläkään, kun koettaa markkinoida omia 20 kepulaista ehdokastansa. https://twitter.com/juhasipila/status/1128545659676708864
Kansan känsäisestä kädstä tulee palautetta nyt kovalla kädellä. - Anonyymi
Teuvon olisi syytä harkita asettumista ehdolle myös seuraavissa Presidentinvaaleissa.
- Anonyymi
Saatais meillekkin on Trumppi.
- Anonyymi
Suomen presitentillä ole mitään valtaa. Hän vain vaihtelee ipanalleen vaippoja.
- Anonyymi
Toivon todella Teukan valintaa! Ei saa mitään aikaan siellä. Kielitaidotun juntti. Juuri sellaisia Persuja kannattaa maailmalle lähettää niin saavat viisaammat tehdä päätökset ja vaikuttaa asioihin..
- Anonyymi
Teuvolle ääni tai Huhtasaarelle. Sanovat asiat niinkuin ne ovat. Seisovat suomalaisten takana ja Suomen puolella päätöksissä. Ehdottomasti jompikumpi!
- Anonyymi
>> että he antavat äänensä sellaiselle ehdokkaalle, jolla on parhaat edellytykset ajaa asioita eli hyvin koulutetulle, kokeneelle, kielitaitoiselle ja hyvät eurooppalaiset käytöstavat omaavalle ehdokkaalle. Persuissakin on tällaisia ehdokkaita runsaasti>>
Kiitos vaan kehuista, että Persuissa on hyvälaatuisia ehdokkaita olemassa. Mutta kun me nyt kumminkin halutaan sinen Brysseliin meitä edustamaan Hakkaraisen Teuvo Keski-Suomesta.
Teuvo ei ehkä ole korkeita kouluja käynyt, mutta Teuvolla on sydämen hyvyyttä ja maalaisjärkeä. Sen vuoksi me hakutaan lähettää Hakkarainen Brysseliin, meidän suomalaisten asioita puolustamaan ja edistämään.
Ne kaikenlaiset maisterit ja tohtorit ovat 1995 vuodesta saakka yrittäneet, eikä siitä ole tämän valmiimpaa tullut. Lähetetään vaihteeksi Sahamies Suomesta. Katsellaan että miten tällä uudella miehityksellä alkaa asiat siellä Liittovaltion Pääkaupungissa lutviutua. Jos äänestää kielitaidotonta alkoholistia päättämään EU-asioista, niin voiko sen jälkeen valittaa, että EU on tehoton tai tekee älyttömiä päätöksiä?
- Anonyymi
Olet erehtynyt. Nyt ei saa äänestää Junckkeria !
- Anonyymi
Voi olla historiallinen äänestys. Ei taida tulla uusintaa äänestää joko Huhtasaarta tai Hakkaraista. Käytä nyt mahdollisuutesi, niin voit sitten jälkipolville kertoa, että pääsit kerran äänestämään jompaa kumpaa ehdokasta.
- Anonyymi
Toivon hartaasti käret ristis notta huhtis ja teuvo pääsee läpi. Olisivat poissa Suomen eruskunnasta aiheuttamasta enää enempää vahinkoja.
- Anonyymi
Täältä ääni Teuvolle ! Vituttaa EU siksi paljon että paras keskisormen näyttö on äänestää EU vastaisia !!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1272333Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37950Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein128949- 77939
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780