Rikkooko Teuvo Hakkarainen ääniennätyksen

Eurovaalien ääniennätys on näihin vaaleihin asti ollut Paavo Väyrysen vajaa 158,000 ääntä.
Nyt kun Väyrynen on tuhonnut oman kannatuksensa niinTeuvo Hakkaraisella on hyvä mahdollisuus murskata Väyrysen ennätys, jopa 200,000 äänestäjää on mahdollista.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Teuvo Hakkarianen tuo hieman maalaisjärkeä brysselin poliitikoille, kiitos!

Äänestä

Saakohan Väyrynen edes 1500 ääntä tällä kertaa?

Äänestä

Täältä ainakin ropisee ääni Teuvolle, eikä yhtään haittaa jos kermaperseet katselee pitkin nenänvartta.

Äänestä

Kuka äänestä Hakkaraista, kun ei edes halua Europarlamenttiin. Siitä kertonee ettei ole vaivautunut avaamaan kantojaan vaalikoneiden vastauksissa. Tämä taas kertonee siitä, että Hakkarainen ei tiedä EU:n asioista ilmeisesti mitään.

Tällaisen ummikon lähettäminen Euroopan Unioniin ei ole Suomen eikä Persujen edunmukainen valinta.

Äänestäkää mieluummin kunnon ehdokasta
https://www.piiakurki.fi/

Äänestä

Se on ihan sama osaako Hakkarainen kymmentä sanaa enempää englantia. Onhan siellä simultaanitulkit olemassa kaikilla muillakin mailla, Ranskaa ja Englantia myöten. Miksi ei Suomi ja hakkarainen saisi käyttää simultaanitulkkeja samalla lailla?

Kun antaa äänen Hakkaraiselle, se on suomalaisen peruskansalaisen viimeinen mahdollisuus pitkään aikaan kertoa kantaansa mihinkään asioihin. Pariin vuoteen mitään vaaleja ei tule.

Nostetaan Hakkaraisen äänisaalis 200.000 ääneen. Sellainen peruskansan antama muistututus jää eliitille kirkkaasti muistiin ja mieleen.

Äänestä
  • Päätökset tehdään kahvion puolella eikä ne tulkit siellä ole!

    Nim. Van beer

    Äänestä

Vaalikone+kertoo+olen+63%+samaa+miltä+Hakkaraisen+kanssa+asioista.

Äänestä

Toivottavasti myös persuilla on sen verran järkeä päässä, että he antavat äänensä sellaiselle ehdokkaalle, jolla on parhaat edellytykset ajaa asioita eli hyvin koulutetulle, kokeneelle, kielitaitoiselle ja hyvät eurooppalaiset käytöstavat omaavalle ehdokkaalle. Persuissakin on tällaisia ehdokkaita runsaasti. Kielitaitoa tarvitaan erityisesti verkostoitumisessa ja yhteistyössä oman ryhmän sisällä ja myös ryhmien välillä.

Äänestä

Teuvon olisi syytä harkita asettumista ehdolle myös seuraavissa Presidentinvaaleissa.

Äänestä

Saatais meillekkin on Trumppi.

Äänestä
  • Suomen presitentillä ole mitään valtaa. Hän vain vaihtelee ipanalleen vaippoja.

    Äänestä

Toivon todella Teukan valintaa! Ei saa mitään aikaan siellä. Kielitaidotun juntti. Juuri sellaisia Persuja kannattaa maailmalle lähettää niin saavat viisaammat tehdä päätökset ja vaikuttaa asioihin..

Äänestä

Teuvolle ääni tai Huhtasaarelle. Sanovat asiat niinkuin ne ovat. Seisovat suomalaisten takana ja Suomen puolella päätöksissä. Ehdottomasti jompikumpi!

Äänestä

>> että he antavat äänensä sellaiselle ehdokkaalle, jolla on parhaat edellytykset ajaa asioita eli hyvin koulutetulle, kokeneelle, kielitaitoiselle ja hyvät eurooppalaiset käytöstavat omaavalle ehdokkaalle. Persuissakin on tällaisia ehdokkaita runsaasti>>

Kiitos vaan kehuista, että Persuissa on hyvälaatuisia ehdokkaita olemassa. Mutta kun me nyt kumminkin halutaan sinen Brysseliin meitä edustamaan Hakkaraisen Teuvo Keski-Suomesta.

Teuvo ei ehkä ole korkeita kouluja käynyt, mutta Teuvolla on sydämen hyvyyttä ja maalaisjärkeä. Sen vuoksi me hakutaan lähettää Hakkarainen Brysseliin, meidän suomalaisten asioita puolustamaan ja edistämään.

Ne kaikenlaiset maisterit ja tohtorit ovat 1995 vuodesta saakka yrittäneet, eikä siitä ole tämän valmiimpaa tullut. Lähetetään vaihteeksi Sahamies Suomesta. Katsellaan että miten tällä uudella miehityksellä alkaa asiat siellä Liittovaltion Pääkaupungissa lutviutua.

Äänestä

Jos äänestää kielitaidotonta alkoholistia päättämään EU-asioista, niin voiko sen jälkeen valittaa, että EU on tehoton tai tekee älyttömiä päätöksiä?

Äänestä
  • Olet erehtynyt. Nyt ei saa äänestää Junckkeria !

    Äänestä

Voi olla historiallinen äänestys. Ei taida tulla uusintaa äänestää joko Huhtasaarta tai Hakkaraista. Käytä nyt mahdollisuutesi, niin voit sitten jälkipolville kertoa, että pääsit kerran äänestämään jompaa kumpaa ehdokasta.

Äänestä

Toivon hartaasti käret ristis notta huhtis ja teuvo pääsee läpi. Olisivat poissa Suomen eruskunnasta aiheuttamasta enää enempää vahinkoja.

Äänestä

Täältä ääni Teuvolle ! Vituttaa EU siksi paljon että paras keskisormen näyttö on äänestää EU vastaisia !!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eurovaalien ääniennätys on näihin vaaleihin asti ollut Paavo Väyrysen vajaa 158,000 ääntä.
Nyt kun Väyrynen on tuhonnut oman kannatuksensa niinTeuvo Hakkaraisella on hyvä mahdollisuus murskata Väyrysen ennätys, jopa 200,000 äänestäjää on mahdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu