joutuu olemaan neuvotteluissa vaan oppilaana eikä pääse päsmäröimäån ja vatulpimaan , hä hä
Sipilä kärsii tosi paljon kun
Anonyymi
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Sipilä saa Hallitusohjelmaan kirjatuksi selkeän tekstin, että Suomeen perustetaan 18 kpl "laajamuotoisia" Maakuntia. Ja näiden maakuntien kaikkinainen rahantarve hoidetaan maakuntaverolla.
Sen maakuntaveron kustantavat etupäässä kaupunkialueet ja kaupunkilaiset. Ei maanviljelijöiltä ja pikkukylien sadoilta tuhansilta eläkeläisiltä mitään pysty verottamaan.
Kun SIpilä nuo kirjaukset saa hallitusohjelmaan, voi hän tyytyväisenä todeta, että KAIKKI hänen oman halliuskautensa tavoitteet tulivat nyt täytettyä. Myös se keskenjäänyt Maakunta-SOTE. Se vain toteutuu nyt vain pari vuotta myöhästyneenä.
Demarien kannattajakunta kustantaa Sipilälle ja Keskustalle todella, todella makoisan voiton ja palkinnon. Vaikka vaaleissa Kepulle tulikin takkiin 18 menetetyn kansanedustajan verran, niin nyt tienataan.