11,4 % matukeskittymä ei luonutkaan tuloja, vaan lisäsi menoja, joita edes kantisten hyvä työllisyysaste ei riitä kattamaan. Turku alkaa olla pissvätskassa. Kaivattua herkkua on nyt sitten niin että riittää ja Vakkelassa juhlat jatkuu. Suomen Monaco.
https://urly.fi/1ene
Turun talous on heikossa jamassa
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedotan.
Turkulainen yksityinen hammaslääkäri kirjoitti somessa, kuinka VOK:ista tuotiin mamumies ja hänelle tehtiin yli 10 000 euron täysremontti suuhun.
Samaan aikaan kantaturkulaiset jonottivat tuntikausia terveyskeskuksessa hammashoitoon , koska määrärahat olivat loppuneet?!
Tuo hamaslääkäri kirjoitti tietonsa nimetömänä, koska muuten kaupunki olis irtisanonut sopimuksensa luottamuksellisen tiedon paljastamsesta.
Tuo mamumies kuulemma palautettiin Irakiin, joten hän nyt hymyilee hohtavalla hammaskalustollaan jossain Bagdadin kuppilassa ja kehottaa muitakin menemään Suomeen käymään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475505Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612436Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181900Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171635
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361622Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5141881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089