Rinne upottaa demarit.
Alma-gallup: Persut peräti 19,2% - demarit enää 16,4%
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sittekun vihreät ohittaa antin.peli on pelattu
Antti pääsee sak tornitaloon töihin ja änkyröimään- Anonyymi
SösDementikko-puolue pian 4½ % kuten sosialisti-RKP
- Anonyymi
Muistellaanpa mitä Uuvatti-rukousaamiais jesuiitta Siioni Timo sanoi Halla-ahon puoluejohtaja kyvyistä? Kannatus vaan nousee kohisten! Ei Timppa ollut mikään näkijä eikä varsinkaan tekijä! Timppa kuihtui elävältä pois politiikasta Unholan perseläpeen!
Halla-aho ajaa polkupyörällä ja Timppa löhöttää viimeisiä påäiviään Audin takapenkillä ja juo ilmaista ministerikanisteriviinaa! - Anonyymi
Ihme, että demareilla on vielä noinkin paljon kannatusta, vaikka he ovat profiloituneet selkeääkin selkeämmin punavihreiksi marxilaisten liittolaisiksi.
- Anonyymi
Todellisuus on paljon kauniimpi. Alle 15% ?
- Anonyymi
Marxilaisilta unohtui vappusatanen,
40 16 paikan sijasta olisi eduskuntapaikat 28 28
- Anonyymi
PS on euroopan ja suomalaisten asialla, ei kehitysmaa muslimen ja monikulttuurisuuden.
- Anonyymi
Huvittavinta tässä on se, että vaikka Persut olisivat 99,9 %:ssa niin oppositiossa pysyvät vastuuta pakoilemassa, ihan kuten Halla-Aho pakoilee Brysseliin pääministerin paikkaa :D
- Anonyymi
Olemme voittajia, PS
- Anonyymi
Tänään käyn antamassa ääneni Perussuomalaisille EU vaaleissa
- Anonyymi
SDP:n äänestäjiä kai vitutti vasemmiston ja vihreiden nostaminen hallitukseen. Vastoin heidän tahtoaan. SDP:hän on monelle ollut se "turvallinen" valinta äänestäessä.
- Anonyymi
ei vasemmiston, mutta vihreiden kylläkin. No, tätä tämä on Suomessa, "koko säkki on otettava ja pohjalla on niitä huonoja pottuja". Ei voi päästää porvarihallitustakaan duunaria ja köyhää lisää kurittamaan seuraavaksi neljäksi vuodeksi, eikä persuista ole maan asioita hoitamaan.
T. Demari
- Anonyymi
Ilmastovouhotusta jatketaan Suomessa 10 vuotta ja ajetaan Suomi lamaan sitten huomataan, että maailman päästöt on nousseet 10 %.
- Anonyymi
Voi tätä synkkää satavuotiaan isänmaan päivää kun venäjänmieliset on gallup johdossa. Toivottavasti se on vain virhe ja pahaa unta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708