Minkälainen pitää profiilin olla jotta sinut saa laittamaan aloitusviestin?
Minkälainen mies herättä kiinnostuksen?
19
55
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki me tiedämme, että naisten viestittelymotivaatioon vaikuttaa miehen kasvot, pituus ja status.
Miesmalli
190cm
Lääkäri/juristi/KTM
= viestejä naisilta - Anonyymi
Minulle riittäisi tavallinen tupakoimaton, luotettava, ei väkivaltainen ja lapseton mies. Joka olisi sanojensa takana. Mitään koulutuksia tai omaisuuksia ei tarvitse olla no auto on hyvä olla :) Ihminen joka ottaa huomioon myös toisen osapuolen.
- Anonyymi
Ja minkä ikäinen itse olet sekä mikä olisi passeli ikä miehelle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja minkä ikäinen itse olet sekä mikä olisi passeli ikä miehelle?
Eläkeikäistä veikkaan ja painoakin löytyy.
- Anonyymi
Oon autoton ruma mies. Amiksen käynyt, sekalaisia töitä oon tehnyt kuten raksatöitä, puutarhahommia, tapahtumien rakennus ja järjestelytöitä ja vaikka mitä. Savuton olen, lapseton, en ole tehnyt rikoksia koskaan. Luulisi että tälläinen kunnollinen mies vietäisiin käsistä mutta ei kelpaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oon autoton ruma mies. Amiksen käynyt, sekalaisia töitä oon tehnyt kuten raksatöitä, puutarhahommia, tapahtumien rakennus ja järjestelytöitä ja vaikka mitä. Savuton olen, lapseton, en ole tehnyt rikoksia koskaan. Luulisi että tälläinen kunnollinen mies vietäisiin käsistä mutta ei kelpaa.
Autoton mies on avuton nössö, oikeat miehet ovat kiinnostuneita hevosvoimista ja kumin kärystä.
ntimies on kiinnostunut postimerkkien keräilystä ja kotona nyhjäämisestä.
- Anonyymi
Kuva riittää sekä ikä ja naiset aloittavat vierailut flittailun eli "herhiläisten hörräyksen". Kokemus.
- Anonyymi
Kuva pitää olla hyvä terävä, miehestä viis kunhan ei täytä koko kuvaa vaan tausta ranskalaista, orövuaar mösjöö
- Anonyymi
Ei näille deittien Tellervoille tarvi mitän mösjöö vaan, manurea kärrilinen nilkoille. Saapihan sitä vaatia mut kaikke ne ei tarvi nekään saada kun eivät ole itse tavallisia tallukoita kummempia.
- Anonyymi
Miellyttävät kasvot. Eihän siitä mihinkään pääse, että sehän se saa sukat pyöriin jalassa ja vastaamaan. Jos kasvot on kivat niin pituus paino ym nekään ei juuri merkkaa. Eikä mikään muukaan seikka.
Profiilikuvaus!!!!! Ja hyvät ajanmukaiset kuvat. Ei mitään vanhoja armeija-aikaisia kuvia, vaan vuoden sisällä otetut. Ja tuo profiiliteksti. Miten se onkin niin vaikea miehillä kirjoittaa, että millainen on, mitä harrastaa tai mitä haluaisi tehdä yhdessä ja millaista ihmistä hakee.
- Anonyymi
Alkuvalintaan riittää jo perustietojen antamainen: ikä, pituus, paino, savuttomuus tärkeimpinä. Itseä ei ole helppo kuvata totuudenmukaisesti, monet naiset sen silti kirjoittavat, mutta vain hyvin harvat kertovat harrastuksista ja kiinnostuksista tai tekevät sen hyvin ympäripyöreästi.
- Anonyymi
Minua taas ärsyttää noissa miesten profiileissa kun on lueteltu ne tavanomaiset asiat niin sana SEKSI.... siinä olla pönöttää. Eikö tuon nyt jokainen täysijärkinen ihminen tajua kirjoittamattakin että se kuuluu normaaliin seurusteluun. Tarvitseeko se erikseen mainita. Siitä saa vain sellaisen kuvan että juurikin ja ainoastaan sitä ollaan hakemassakin ja kun on saatu niin ei muuta kuin seuraavaa kehiin. Toinen asia joka myös saa ärsytystä on kuvia autoista, moottoripyöristä ja kesämökeistä. Tuntuu että se omaisuus on se ainut avu millä naista koitetaan saada. Eipä onnistu ainakaan minun kohdallani kun se ihminen on se tärkein ainakin minulle.
- Anonyymi
Kun seksi (osana erotiikkaa) inhottaa niin varmasti joutuu kuluttamaan aikaa tämmöisillä saiteilla.
- Anonyymi
Miten paljon sitä seksiä on suhteessa tarkoittaa eri asiaa eri ihmisille. Jollekin paljon on kerta viikossa, toiselle 3 kertaa vuorokaudessa.
Kun profiilista löytyy sana seksi, voisi olettaa että ollaan aika kaukana tuosta yks kerta viikossa tahdista.
Tälläistä asiaa kaikki naiset ei ymmärrä, samat naiset ei ymmärrä mitään muutakaan joten sana seksi karkottaa tehokkaasti sellaiset naiset joilla ei mitään tekisikään.
- Anonyymi
Nöyrä, vaatimaton, realistinen, urheilusta tykkäävä ja kekseliäs luonnonlapsi herättää mielenkiinnon.
- Anonyymi
Yhdyn aikaisempaan kommenttiin. Nöyrä, tavallinen, realistinen, . olemalla ihminen, ei esine, tai ei yritä tehdä vaikutusta autoillaan tai pyörillään, ei vetoa minuunkaan.
Pituus ja tanssitaito vetoaa... Sellainen omalla tavallaan kaunis, olemalla oma itsensä. Silmät. Silmiin kun katsoo voi nähdä kaiken tai ei mitään,tosin kuvista ei aina näe.
Eihän sitä tarvii olla just samanlainen mutta samoja kiinnostuksen kohteita olisi hyvä olla.- Anonyymi
Olen nöyrä, tavallinen (mitä se on, vaatimaton ainakin) ja realistinen. Omaisuuksia en ole luetellut, ei tosin ole miljoonia. Tanssitaitoa on keskimääräistä enemmän ja saisi olla naisellakin.
Siinä taas nainen esitti kuinka vähän riittää hyväksymiseen. Piti kuitenkin paljastaa ne todellisetkin vaatimukset: pitkä, oikeat silmät ja miehenkin oltava vielä kaunis. Noista se varmasti johtuu, kun ei naiset kirjoittele.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen735559Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,2734866Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk433190Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 172553014Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1042639Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään52172Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S3362072Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin
Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik651801Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t21556Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.151555