Hallitus toteuttaa kepupolitiikkaa. Ja lisäksi pakolaisia otetaan ennätysmäärä, rajat avataan kaikille tulijoile täydellä ylöspidolla.
Saadaan kaikkea mitä kansa ei halunnut.
On tämä Suomen demokratia merkillistä.
Mutta vimeistään neljän vuoden kuluttua ei Rinteen hallituksen puolueilla ole mitään asiaa hallitukseen eikä sen jälkeenkään.
Persut ja kokoomus riittävät silloin hallituksen muodostamiseen, ja niillähän on monen vuosikymmenen työ korjata Rinteen hallituksen tekemä tuho.
Tulee Sipilän 2. hallitus
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomusloinen veisaa samaa virttä päivästä toiseen.
- Anonyymi
Sitä voi veisata koska näin tulee käymään.
Loisijoille, sekasorron ja epäoikeudenmukaisuuden kannattajille se on tietysti synkän näköinen tulevaisuudenkuva.
Voi olla ettei kestä edes neljää vuotta. Veikkaanpa, että hallituksen hajoittaa sisäiset riidat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä voi veisata koska näin tulee käymään.
Loisijoille, sekasorron ja epäoikeudenmukaisuuden kannattajille se on tietysti synkän näköinen tulevaisuudenkuva.
Voi olla ettei kestä edes neljää vuotta. Veikkaanpa, että hallituksen hajoittaa sisäiset riidat.Älä unta nää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä voi veisata koska näin tulee käymään.
Loisijoille, sekasorron ja epäoikeudenmukaisuuden kannattajille se on tietysti synkän näköinen tulevaisuudenkuva.
Voi olla ettei kestä edes neljää vuotta. Veikkaanpa, että hallituksen hajoittaa sisäiset riidat.Kepu Sipilän hallitus oli todellakin epäoikeudenmukaisuuden kannattaja ja edistäjä talouspolitiikassaan kasvattaen kurjuutta pienituloisten keskuudessa Suomessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepu Sipilän hallitus oli todellakin epäoikeudenmukaisuuden kannattaja ja edistäjä talouspolitiikassaan kasvattaen kurjuutta pienituloisten keskuudessa Suomessa.
Ihmiset eivät todellakaan pitäneet siitä. Ja nyt Rinne alkaa toteuttamasn tuota samaa politiikkaa kasvattaen kurjuutta pienituloisten keskuudessa Suomessa.
Vaikka sitähän demarit ovat tehneet kohta 30 vuotta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihmiset eivät todellakaan pitäneet siitä. Ja nyt Rinne alkaa toteuttamasn tuota samaa politiikkaa kasvattaen kurjuutta pienituloisten keskuudessa Suomessa.
Vaikka sitähän demarit ovat tehneet kohta 30 vuotta.Tuskin koska kepu Sipilän hallitus oli todella julma köyhien kyykyttäjä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin koska kepu Sipilän hallitus oli todella julma köyhien kyykyttäjä.
Kepu ei lähde hallitukseen muuten.
Demarit ovat kyykyttäneet köyhiä kohta 30 vuotta ja ovat lisänneet niiden määrää koko ajan. Eläkeläisiä demarit ovat pudottaneet köyhyysrajan alle enemmän kuin muut puolueet yhteensä.
Vai rikastuiko ihmiset sillä kun Ihalainen nosti työttömyyden lähes puoleen miljonaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin koska kepu Sipilän hallitus oli todella julma köyhien kyykyttäjä.
Sama meno jatkuu seuraavat 4 vuotta. Sipuli vie, Rinne vikisee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama meno jatkuu seuraavat 4 vuotta. Sipuli vie, Rinne vikisee.
Ei vaan Rinne vie ja Sipilä vikisee.
- Anonyymi
Sipilä vaalien jälkeen.
Kepu ei lähde mukaan hallitusneuvotteluihin.
Kepu ei ota ministerinpaikkoja.
Kepu jää oppositioon.
Nyt on pöpilä ketkukepulaisineen tunkemassa hallitukseen.
Pöpilä varmaankin kyttää ministerinsalklkua.
Jos ketkukepulaiset ja viherpiiperöt on hallituksessa,niin loisijoille koittaa lokoisat oltavat.
Verot nousee.
Palveluita karsitaan.
Sote ja maakunnat tulee.
Liikenteen verotuksia lisätään ja muita lisämaksuja tulee.
Ilmasto veroja ilmasto maksuja lisätään.
Heikoimassa asemassa olevilta taas leikataan.
Valtionvelka kasvaa kasvamistaan.
Suomi menee takaisin kivikaudelle. - Anonyymi
Kyllä on persulit niin katkeraa,niin katkeraa! Olisitte ihmisiksi ja vähemmän selkäänpuukotusta isänmaata kohtaan niin voisitte hallitukseen päästäkin.
Soini pääsi kun hiukan osoitti järkeä mutta persutpa ei järjenkäyttöä hyväksyneet ja löi puukolla selkään!
Ootte te ristiriitaista porukkaa! Meneekö yöt aina hampaita kiristellessä?
PS. Ei se kokoomuskaan teitä ota,turha kuvitella. Sipilä vie ja Rinne vikisee...
- Anonyymi
Rinne vie ja Sipilä vikisee koska hinkuaa hallitukseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rinne vie ja Sipilä vikisee koska hinkuaa hallitukseen.
Sipilän paikka jossain hallituksessa on varma, tuli Rinteen hallitus tai ei. Kepujen ei tarvi nyt kumarella.
Rinne sen sijaan hinkuu Sipilää hallitukseen, koska muuten jää Rinteen hallitus toteutumatta. Kaikki annetaan periksi, kepupolitiika toteutuu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sipilän paikka jossain hallituksessa on varma, tuli Rinteen hallitus tai ei. Kepujen ei tarvi nyt kumarella.
Rinne sen sijaan hinkuu Sipilää hallitukseen, koska muuten jää Rinteen hallitus toteutumatta. Kaikki annetaan periksi, kepupolitiika toteutuu.SDP vie ja kepu vikisee.
- Anonyymi
Tuota on nyt kuunneltu viisitoista vuotta. Eipä ole suomessa matuvastaisuus lisääntynyt mutta persuvastaisuus on.
Mietipäs mikä on syy? - Anonyymi
Kyllä se on kasvanut, sekä ulkomaalaisten tekemien rikosten määrä myös, siitä ei pääse mihinkään. Vaikea ymmärtää miksi osa ihmisistä hyväksyy rikollisen toiminnan ja on valmis myymään vaikka oman maansa ja turvallisuutensa, osoittaakseen vain että on oikeassa mielipiteineen ja arvoineen. Riippuu tietysti taas keneltä kysytään, omassa kuplassa elävältä todellisuuden tajunsa menettäneeltä sinisilmäiseltä idiootilta vai jalat maassa elävältä ihmiseltä johon tuo nykyinen mädätys ja aivopesu ei uppoa.
- Anonyymi
Miksi valehtelet? Suomalainen EI hyväksy rikollisuutta keneltäkään ja rikolliset tuomitaan LAIN mukaan. Aina.
Teille persuille on suuri suu ja kanavarkaan ( tai kirkkohopean tai käsilaukun) luonne edellytys persuihin. Ja te hyväksytte tämän. - Anonyymi
Ei sitä yhdellä sotella päästy Saddamistakaan eroon. Vasta kun pää putosi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."652232Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2152100- 1171418
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711180Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj161173- 1041051
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73939Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki75918Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933865