Suomen yliopistoissa on niin pienet piirit, että äärimmäisen harva professori, tai muu akateemikko uskaltaa tulla esille haittamaahanmuuttoa koskevan krittikin kanssa.
Kehitysmaista tapahtuvan ns. humanitaarisen (=elintasoperäisen) maahanmuuton hyödystä Suomelle ei ole mitään tilastollista näyttöä.
Professorit vastustavat haittamaahanmuuttoa
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Otsikko ja teksti kertovat eri asiaa.
Tarvitaanko professori toteamaan, että henki-, omaisuus- ja seksuaalirikolliset tai loiset eivät ole tervetulleita maahamme?- Anonyymi
Akateemikkoja kuunnellaan, akateemikoilla on vaikutusvaltaa suhteessa valtaapitäviin. Valtaapitäville kymmenien tuhansien tehdastyöläisten näkemyksille ei anneta mitään arvoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Akateemikkoja kuunnellaan, akateemikoilla on vaikutusvaltaa suhteessa valtaapitäviin. Valtaapitäville kymmenien tuhansien tehdastyöläisten näkemyksille ei anneta mitään arvoa.
Mutta eikös se Sipilä viime hallituskaudella puhunutkin "kaikenmaailman dosenteista" jotka tulevat neuvomaan.
Siinähän sitä arvostusta kerrakseen. Insinöörimieheltä. - Anonyymi
Sipilä on vakaumuksensa perusteella toimiva poliitikko. Sipilä uskoo keijuihin ja menninkäisiin ja viittaa kintaalla tutkimuksille, fakltatiedolle ja itseään kokeneemmille ja oppineille. Puhuu yhtä ja tekee toista. Esimerkiksi asunnon lupaaminen tuhottavaksi. Juha Sipilällä on ollut 3 vuotta aikaa antaa asuntonsa tuhottaviksi, mutta ei ole antanut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sipilä on vakaumuksensa perusteella toimiva poliitikko. Sipilä uskoo keijuihin ja menninkäisiin ja viittaa kintaalla tutkimuksille, fakltatiedolle ja itseään kokeneemmille ja oppineille. Puhuu yhtä ja tekee toista. Esimerkiksi asunnon lupaaminen tuhottavaksi. Juha Sipilällä on ollut 3 vuotta aikaa antaa asuntonsa tuhottaviksi, mutta ei ole antanut.
Ei antanut asuntoa ei, vaan oli mukana sallimassa syksyn 2015 invaasion. Yksi merkeliläisistä, vaarallisia ihmisiä omille kansoilleen molemmat.
- Anonyymi
Ei tarvita professoreita tuon asian tutkimiseen, mutta tohtoreita tarvittaisiin suvakkien öyhötystsudin hoitamiseen.
- Anonyymi
Täällä palstoilla on yksi ihan varmaan professoritason Hiekkadyynien tietäjä Muftar Göbbelsi Guppa, joka osaa kertoa selkokielellä miten kehitysmaamuslimien ja afrikkalaisten maahantunkeutuminen Suomeen on ihana asia ja hyödyttää maatamme. Monikulttuurin korkeaveisua ja kehitysmaamuslimien islamin tervetulotoivotusta Suomeen impivaaralaisuuden torjuntaan!
- Anonyymi
Mediatarkkailija.
Eikö olekin ihmeellinen sattuma, että valtamedian käyttämät asiantuntijat aina myötäilevät tarkasti valtamedian yhtenäistä poliittista linjaa?!
Kyse on koirankoulutus-metodista. Jos proffa tai joku muu asiantuntija esittää eriäviä näkemyksiä, niin hänet pistetään mustalle listalle muutamaksi vuodeksi. Eli häneltä ei enää tilata lausuntoa.
Muutaman vuoden päästä ehkä saa tuo "väärän" näkemyksen esittänyt asiantuntija uuden tilaisuuden. Silloin hän usein on oppinut läksynsä ja antaa kiltisit valtamedian haluaman näkemyksen. Noin myös koiria ja pikkulapsia koulutetaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924