Mikä mahtaa olla syynä, että tuomarikaksikko ottelusta riippumatta on ulkona vaarallisista tilanteista kuin lumiukot? Kuvittelisin, että on paljon parempi viheltää, kuin jättää viheltämättä. Turhat vihellykset jakaantuvat tasan joukkueiden kesken pitkässä juoksussa, mutta viheltämättä jättämiset saattavat aiheuttaa vakavia loukkaantumisia ja antavat signaalin, että vaarallinen peli kannattaa. Ei hyvä. Naisten MM-kisoissa tuli mieleen, että tumarihommat pitäisi antaa ammattilaisten hoidettavaksi, mutta Slovakian kisat ovat osoittaneet, että ei niitä ammattilaisia ole miestenkään puolella. Se on tullut jo selväksi, että Suomi EI tule voittamaan tänä vuonna mestaruutta. Siitä pitää huolen tuomarit.
Surkeaa tuomaritoimintaa
3
60
Vastaukset
- Anonyymi
PS. Mikä yhdistää entistä kansainvälisen jalkapalloliiton puheenjohtajaa ja nykyistä kansainvälisen jääkiekkoliiton puheenjohtajaa? Kyllä, aivan oikein. Sveitsiläisyys. Onko heillä muuta yhteistä? Jaa-a.
- Anonyymi
Seppo jäi kiinni k o r r u p t i o z t a... Reiska ei ole jäänyt. Vielä. Ja norskit ei käytä t o o p i n k i a... Urheilusta on rehti kilpailu kaukana. Ahneet herrat miettivät keskenään kuka voittaa, minkä ja millä tavalla.
- Anonyymi
Lisätään joukkoon suomen päävalmentaja, miksi Ilvestä aina syrjitään, nytkään ei ketään joukkueessa, vaikka potentiaalia olisi 1-ketjuun saakka. PUUSILMÄISTÄ touhua
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991947
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91411- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911